Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

puchar

„Bałtyk jesienią całkiem nieźle gwiżdże...”

 Rejs s/y Zawisza Czarny

Po kilku latach przerwy znów zachciało się nam jesiennego Bałtyku…….

Plan jest taki, aby 29 października wyruszyć z Gdyni i popłynąć na piwo do Liepaji w drodze powrotnej wpadając do kultowego pubu Morgan w Helu. Takie małe, szybkie oderwanie się od codzienności. Rejs poprowadzi kapitan Waldek Mieczkowski, który nie rozstaje się ze swoją gitarą i harmonijkami, więc wieczorne szantowanie w kubryku zapewnione .

A może ktoś jeszcze będzie miał gitarę... Aby uczestniczyć w rejsie nie trzeba mieć żadnych stopni ani doświadczenia żeglarskiego, wystarczy chęć przeżycia przygody, trochę dobrego humoru, sztormiak i ciepły sweter. Pod pokładem jest ogrzewanie więc pomimo terminu jesiennego będzie nam w miarę ciepło. Na Zawiszy nie ma pasażerów - wszyscy zostaną podzieleni na wachty i będą brać czynny udział w życiu żaglowca. Każda wachta będzie miała swojego oficera, czyli osobę, która o Was zadba i powie Wam co trzeba robić.

A teraz konkrety

Termin rejsu: 29.10 – 02.11.2017

Trasa rejsu : Gdynia – Liepaja– Gdynia

Cena rejsu : 1150 PLN - zawiera koję na statku, wyżywienie (3 posiłki dziennie), opłaty portowe i paliwowe, opiekę kapitana i załogi stałej Kapitan: j.k.ż.w. Waldemar Mieczkowski

Zaokrętowanie 29.10.2017 w Gdyni o 14.00, wyokrętowanie 02.11.2017 w Gdyni o 10.00.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki 500 PLN oraz wysłanie maila z informacją o rezerwacji miejsca do dnia 28.03.2017 Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych i decyzji kapitana.