Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

TERMINARZ ŻEGLARSKI NA 2024 r.

TERMINARZ  ŻEGLARSKI  NA  2024 r.

 Regaty w klasach sportowych

25-26.V

VI Regaty o Puchar Burmistrza Trzcianki 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa,
organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port & Pilski OZŻ ,
Regaty sponsorowane z dotacji Gminy Trzcianka
miejsce: jezioro Miejskie  /Sarcze/ Trzcianka teren przystani żeglarskiej

1-2.VI

Regaty z okazji 590-lecia Miasta Chodzieży miejsce regat jez. Miejskie Chodzież

klasy: Finn   Europa, OKD, Omega
organizator: Chodzieskie Stowarzyszenie Sportowe HALS  miejsce regat: jezioro Miejskie w Chodzieży

08-09.VI

 II  Memoriał Bosmana Antoniego "Tolka "Łuczaka

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn 
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno Miejsce regat: Rogoźno

06.VII

 

OPP do 11 lat OPP od 12  Europa
Organizator: UKŻ Środa Wlkp. Miejsce : Środa Wlkp.

13.VII

?

Regaty „Złota Szekla – Wałcz” 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa
organizator: Armatorski Klub Żeglarski AKŻ’90 Wałcz 
miejsce regat: Jezioro Zamkowe w Wałczu

20-21.VII

Regaty o „Puchar 3 Jezior”

klasy: OKD
organizator: Klub Żeglarski „OPTY” Chodzież
miejsce regat: jezioro Miejskie w Chodzieży

17.VIII

XXV Puchar Grodu Staszica 

klasy: OPP do 11, OPP 12-15 , Cadet,
organizator: UKŻ Wodniak Piła
miejsce regat: Zalew Koszyce w Pile

18.VIII

XXIV Puchar Grodu Staszica 

klasy: Europa, Laser Pico, OKD
organizator: UKŻ Wodniak Piła  
miejsce regat: Zalew Koszyce w Pile

24.VIII

Regaty o „Błękitną Wstęgę Jeziora Miejskiego” 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn 
organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK
miejsce regat: Jez. Miejskie w Chodzieży

31.VIII – 01.IX

XLVII Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa, OKD, Finn
organizator: ChSS Hals & Opty & LOK &  Pilski Okręgowy Związek Żeglarski
miejsce regat: Chodzież

07-08.IX

XXXVIII Jesienny Puchar Klas 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, OKD, Finn, Europa oraz Omega
organizator: Klub Żeglarski „NEPTUN” Wągrowiec  
miejsce regat: Jez. Durowskie w Wągrowcu

Regaty w klasach turystycznych

4-5.V

V Regaty o Złotą Koronę Rogoźna w klasie Omega &   XLV Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasie Omega Klasyk

klasy: Omega z podziałem na sport, standard i klasyk
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno
miejsce regat: Rogoźno

22-23.VI
W uzgodnieniu

XXXIII Regaty Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ’90 Wałcz 

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega|
organizator: Armatorski Klub Żeglarski  AKŻ’90 Wałcz
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

20.VII

Krystiada Bytyńska

Klasy bez podziału
Organizator KŻ Żagiel
miejsce regat: Jezioro Drzewoszewo

27.VII

XXXII Regaty Piwne – „Nieoficjalne Piwne Mistrzostwa Polski”

klasy: regaty bez podziału na klasy
organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz „MISTRZ PIWNY” z roku 2023
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

10-11.VIII

Regaty Samotników

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega
patronat: Armatorski Klub Żeglarski  AKŻ’90 Wałcz
Organizator Rafał/ Hubert
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

17.VIII

Drzewoszewski Wawrzyn

Klasy bez podziału
Organizator KŻ Żagiel
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki -  Drzewoszewo

14-15.IX

XIX Żeglarskie Regaty Turystyczne o Puchar Prezesa SIGNIFY w klasach turystycznych

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega
organizator: Klub Żeglarski „Szkwał” Piła & Pilski OZŻ
miejsce regat:   Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

21-22.IX

XLV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz
XXIX Regaty o Puchar K.Ż. „Kliwer” w klasach turystycznych

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: Klub Żeglarski „Kliwer” Piła & Pilski Okręgowy Związek Żeglarski
miejsce regat:   Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

28-29.IX

XLI Ogólnopolskie Regaty o Puchar Jesiennej Bryzy 

klasy T1, T2, Omega, Spark, Orion
organizator Turystyczny Klub Żeglarski „BRYZA”
|miejsce regat: Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

Obozy żeglarskie

30.06-13.07.2024

Obóz żeglarski dla młodzieży

ferajna

Próchnówko

14-20.07.2024

Obóz żeglarski Junior I

ferajna

Próchnówko