Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Terminarz 2020

POZZ 7c217 fb160

P i l s k i    O k r ę g o w y    Z w i ą z e k    Ż e g l a r s k i

TERMINARZ  ŻEGLARSKI  NA  2020 r.

Terminarz regat okręgowych   

ODWOŁANE

Puchar polski w klasie Latający Holender,
Drzewoszewo jez. Bytyń Wielki

Klasa: FD
Organizator: Mistrzowie klasy FD z 2019 Paweł i Maciej Żebrowscy + AKŻ 90'

PRZENIESIONE

XIX Regaty Żeglarskie z okazji „Dnia Dziecka” o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPTYMIST,  
XVIII Memoriał im. Czesława Janusa,
XIII Regaty o Puchar Starosty Obornickiego  w   klasie CADET,
IX Regaty o Puchar Komandora Klubu w klasie OKD i Europa
jezioro Rogoźińskie w Rogoźnie

klasy: OPP, Cadet,  Europa, OKD
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno

 
 ODWOŁANE

Regaty o „Puchar Szwajcarii Chodzieskiej” w klasach OPP, Cadet, OKD i Finn
Jezioro Miejskie - Chodzieży

klasy: OPP, Cadet, Europa, OKD, Finn
organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK

ODWOŁANE

XXX Regaty AKŻ’90 Wałcz  w klasach T1, T2, Orion, Spark oraz Omega
Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega
organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

nowy termin

4 lipca

Z OKAZJI 25 LECIA PRZYSTANI HALS   
Jezioro Miejskie w Chodzieży

Klasy: Omega, OKD, Finn
organizator Hals Chodzież

 

11-12 lipca
uwaga zmiana!
XIX Regaty Żeglarskie z okazji „Dnia Dziecka” o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPTYMIST,  
XVIII Memoriał im. Czesława Janusa, 
XIII Regaty o Puchar Starosty Obornickiego  w   klasie CADET, 
IX Regaty o Puchar Komandora Klubu w klasie OKD i Europa
jezioro Rogoźińskie w Rogoźnie

klasy: OPP, Cadet,  Europa, OKD
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno

ODWOŁANE

XXXI Regaty Piwne – „Nieoficjalne Piwne Mistrzostwa Polski”
Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

klasy: REGATY BEZ PODZIAŁU NA KLASY
organizator: AKŻ ’90 Wałcz,oraz „MISTRZ PIWNY” z roku 2019

ODWOŁANE

Regaty Samotników 
jez. Bytyń Wielki   Nakielno

klasy: REGATY BEZ PODZIAŁU NA KLASY
organizator: AKŻ ’90 Wałcz

 15.VIII

XXI  Puchar Grodu Staszica w kl. OPP, Cadet, Europa oraz OK-Dinghy 
Zalew Koszyce w Pile

klasy: OPP, Cadet, Europa, OKD
organizator: UKŻ Wodniak Piła

 22.VIII

Regaty o „Błękitną wstęgę jeziora miejskiego”
Jez. Miejskie w Chodzieży

klasy: OPP, Cadet, Europa, OKD, Finn
organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK

29.VII

 II Regaty sportowe -
Jez. Miejskie w Trzciance Przystań Miejska

klasy: OPP, Cadet, Laser Pico, Europa.
organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski
Regaty współninansowane z budżetu Powiatu Czarnkowsko -Trzcianeckiego

30.VIII

XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasach sportowych
Jez. Miejskie w Trzciance Przystań Miejska

klasy: OPP, Cadet, Laser Pico, Europa 
organizator: Bezpieczny Port  i Pilski Okręgowy Związek Żeglarski
Regaty finasowane z budżetu Gmina Trzcianka

5-6.IX

XXXV Jesienny Puchar Klas 
Jez. Durowskie w Wągrowcu

klasy: OPP, Cadet, OKD, Finn oraz Omega
organizator: Klub Żeglarski „NEPTUN” Wągrowiec

ODWOŁANE

XVIII Żeglarskie Regaty Turystyczne o Puchar Prezesa Signify Poland Sp. z o.o.
 w klasach turystycznych.
Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega
organizator: KŻ „Szkwał” Philips Piła oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

ODWOŁANE

XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz
XXIX Regaty o Puchar K.Ż. „Kliwer”
w klasach turystycznych i sportowych.
Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

klasy Turystyczne: T1, T2, Orion, Spark, Omega, klasy sportowe:  OKD i Finn 
organizator: KŻ „Kliwer” Piła oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

3-4.X

"Regaty o Złotą Koronę Rogoźna w klasie Omega " 
oraz jubileusz 85 lecia klubu
Jez. Rogoźińskie w Rogoźnie

klasy: Omega
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno

Imprezy ujęte w kalendarzu imprez z podziałem na klasy będą klasyfikowane w Pucharze Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 2020, jeżeli termin regat nie uległ zmianie, w klasach:

T1 , T2 , Spark , Omega , Orion,

OPP do lat 11, OPP do lat 15, Cadet, OKD, Laser Pico

Warunkiem  końcowej  klasyfikacji klasy w Pucharze Pilskiego OZŻ jest przeprowadzenie przynajmniej trzech regat w każdej klasie, oraz udziału w każdej imprezie minimum 4 jachtów danej klasy.

Uwaga: Szczegółowe programy regat, klasy jachtów, zasady przeprowadzenia regat, przepisy, warunki zakwalifikowania do regat, bezpieczeństwo, opłaty, ubezpieczenie sprzętu i uczestników, informacje kwatermistrzowskie itp. zawierać będą ZAWIADOMIENIA O REGATACH których opublikowanie – najpóźniej 3 tygodnie przed regatami – należy do obowiązków organizatora.

Jeden egzemplarz zawiadomienia o regatach należy przekazać do Pilskiego OZŻ.

REGULAMIN  Pilskiego OZŻ

dotyczący startu zawodników w klasie Optymist.

W regatach klasy Optymist startują zawodnicy do lat 15.

Stosuje się podział wiekowy startujących zawodników :

  I - grupa do 11 lat włącznie,

  II - grupa do 15 lat. 

Żaden zawodnik z grupy do 11 lat, który wystartował w grupie starszej nie

może już startować w grupie młodszej – wyjątkiem jest wspólny start do regat. 

Zawodnicy startują na dowolnym sprzęcie klasy Optymist.

Dla ułatwienia pracy komisji sędziowskiej jedna z grup wiekowych posiada przywiązane do rozprza jednokolorowe wstążki.

Rejsy morskie     

 20÷27-06-2020  Breege /Rugia/  na Bavarii 35 Cruiser

Organizator Kliwer Piła


Obozy szkoleniowe

28.06 – 11.07.2020 r.

Baza Próchnówko
Ferajna

12.07 – 18.07.2020 r.

Baza Próchnówko
Ferajna

19.07 – 31.07.2020 r.

Baza Próchnówko
Opcja/ szkółka z Krakowa / ferajna

Kursy, szkolenia, egzaminy 

05.II – 18.III

Kurs teoretyczny na stopień żeglarza jachtowego, Piła

KŻ Kliwer, KŻ Szkwał

13-20.VI

Kurs praktyczny na stopień żeglarza jachtowego,

KŻ Kliwer, KŻ Szkwał

21.VI

Egzamin praktyczny na stopień żeglarza jachtowego.

KŻ Kliwer, KŻ Szkwał

Zaloguj

windyty