Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Grudzień 2022 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3 4
week 49 5 6 7 8 9 10 11
week 50 12 13 14 15 16 17 18
week 51 19 20 21 22 23 24 25
week 52 26 27 28 29 30 31

Terminarz 2022

 

POZZ 7c217 fb160P i l s k i   O k r ę g o w y   Z w i ą z e k   Ż e g l a r s k i                  

 

TERMINARZ ŻEGLARSKI NA 2022 r.

  1. Terminarz regat okręgowych w klasach sportowych

  

P i l s k i   O k r ę g o w y   Z w i ą z e k   Ż e g l a r s k i                  

 

TERMINARZ ŻEGLARSKI NA 2022 r.

Regaty w klasach sportowych

21.V

II Regaty o Puchar Starosty Czarnkowsko -Trzcianeckiego

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa, OKD junior
organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port & Pilski OZŻ

Regaty sponsorowane z dotacji Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
Miejsce: jezioro Miejskie  /Sarcze/ Trzcianka teren przystani żeglarskiej

22.V

IIV Regaty o Puchar Burmistrza Trzcianki 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa, OKD junior organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port & Pilski OZŻ

Regaty sponsorowane z dotacji Gminy Trzcianka
miejsce: jezioro Miejskie  /Sarcze/ Trzcianka teren przystani żeglarskiej

4-5.VI

Regaty o Puchar Róży Wiatrów miejsce regat jez. Miejskie Chodzież

klasy: Finn, Europa, OKD, Omega
organizator: Chodzieski Klub HALS

miejsce regat: jezioro Miejskie w Chodzieży

11-12.VI

XXI Regaty Żeglarskie z okazji „Dnia Dziecka” o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPTYMIST, XIX Memoriał im. Czesława Janusa, XV Regaty o Puchar Starosty Obornickiego w klasie CADET,
XI Regaty o Puchar Komandora Klubu 
w klasie OKD i Europa

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn 

organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno

Miejsce regat: Rogoźno

9.VII

Regaty „Złota Szekla – Wałcz”

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa

organizator: Armatorski Klub Żeglarski AKŻ’90 Wałcz

miejsce regat: Jezioro Zamkowe w Wałczu

16-17.VII

Regaty o „Puchar 3 Jezior”

klasy: OKD

organizator: Klub Żeglarski „OPTY” Chodzież

Regaty dofinansowane przez Gminę Miejską Chodzież

miejsce regat: jezioro Miejskie w Chodzieży

27.VIII

Regaty o „Błękitną Wstęgę Jeziora Miejskiego” 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn 

organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK

miejsce regat: Jez. Miejskie w Chodzieży

20.VIII

XXIII Puchar Grodu Staszica 

klasy: OPP do 11, OPP 12-15 , Cadet

organizator: UKŻ Wodniak Piła

miejsce regat: Zalew Koszyce w Pile

21.VIII

Europa, OKD

organizator: UKŻ Wodniak Piła

miejsce regat: Zalew Koszyce w Pile

03-04.IX

XXXVII Jesienny Puchar Klas 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn oraz Omega

organizator: Klub Żeglarski „NEPTUN” Wągrowiec

miejsce regat: Jez. Durowskie w Wągrowcu

24-25.IX

XLV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn

organizator: Klub Żeglarski „OPTY” & Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

Regaty dofinansowane przez Gminę Miejską Chodzież

miejsce regat: Jez. Miejskie w Chodzieży

Regaty w klasach turystycznych

28-29.V

V Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne

Klasa Twister 780/800 - regaty z udziałem osób niepełnosprawnych
organizator: Fundacja Eisenhowera. Partnerzy projektu PZŻ & Pilski OZŻ & Stow. Bezpieczny port

miejsce regat: Zalew Szczeciński Lubczyna, Trzebież

28.V

Regaty przesiadkowe w klasie omega

Klasa Omega - sprzęt zapewnia organizator

organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port & Pilski OZŻ

miejsce regat: jezioro Miejskie /Sarcze/ Trzcianka - teren przystani żeglarskiej

25-26.VI

XXXII Regaty Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ’90 Wałcz  

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: Armatorski Klub Żeglarski AKŻ’90 Wałcz

miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

23.VII

XXXI Regaty Piwne – „Nieoficjalne Piwne Mistrzostwa Polski”

klasy: regaty bez podziału na klasy

organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz „MISTRZ PIWNY” z roku 2021

miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

13.VIII

„Krystiada Bytyńska” – rodzinne spotkania na wodzie

Spotkanie żeglarskie bez współzawodnictwa

organizator: Klub Żeglarski „Żagiel”

miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Drzewoszewo

10-11.IX

XVIII Żeglarskie Regaty Turystyczne o Puchar Prezesa SIGNIFY w klasach turystycznych

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: Klub Żeglarski „Szkwał” Piła & Pilski OZŻ

miejsce regat:   Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

17-18.IX 

XLV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz XXIX Regaty o Puchar K.Ż. „Kliwer” w klasach turystycznych

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: Klub Żeglarski „Kliwer” Piła & Pilski OZŻ

miejsce regat:   Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

8-9.X

III Regaty o Złotą Koronę Rogoźna w klasie Omega, XLV Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 

klasa Omega

organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” & Pilski OZŻ

miejsce regat: Rogoźno

 

Klasa Omega występuje w regatach sportowych jak i turystycznych !!!

Imprezy ujęte w kalendarzu imprez z podziałem na klasy będą klasyfikowane w Pucharze Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 2020, jeżeli termin regat nie uległ zmianie, w klasach:

 

T1 , T2 , Spark , Omega , Orion,

OPP do lat 11, OPP do lat 15, Cadet, OKD, Laser Pico, Europa oraz pozostałe klasy jeżeli zostaną powołane.

Warunkiem końcowej klasyfikacji klasy w Pucharze Pilskiego OZŻ jest przeprowadzenie przynajmniej trzech regat w każdej klasie, oraz udziału w każdej imprezie minimum 4 jachtów danej klasy.

 

Uwaga: Szczegółowe programy regat, klasy jachtów, zasady przeprowadzenia regat, przepisy, warunki zakwalifikowania do regat, bezpieczeństwo, opłaty, ubezpieczenie sprzętu i uczestników, informacje kwatermistrzowskie itp. zawierać będą ZAWIADOMIENIA O REGATACH których opublikowanie – najpóźniej 3 tygodnie przed regatami – należy do obowiązków organizatora.

Jeden egzemplarz zawiadomienia o regatach należy przekazać do Pilskiego OZŻ.

 

  1. Rejsy morskie  

19-26.03.2022

Hiszpania Leniwie na pokładzie żaglowca Kapitan Borchardt, Alicante–Majorka–Minorka/Ibiza/Walencja–Alicante,

   

 

  1. Rejsy śródlądowe

 

 

 

 

  1. Obozy szkoleniowe

Junior I 26.06-2.07.2022,

Żeglarski: 3-16.07.2022,

Junior II: 17-23.07.2022

Baza Próchnówko , jeż. Bytyń. Organizator Ferajna & Pilski OZŻ

 

  1. Kursy, egzaminy

Trzcianka 22-24.04.2022

 na Sternika Motorowodnego zakończone egzaminem, Organizator Ferajna

Trzcianka 24.04.2022,   

na Holowanie narciarza i innych obiektów pływajacych, Trzcianka 24.04.2022,   Organizator Ferajna

wiosna 2022 - termin w przygotowaniu

na Radiooperatora SRC Organizator Ferajna

 

Zaloguj

windyty

Pilski Okręgowy Związek Zeglarski
ul. Sikorskiego 41/6 64-980 Trzcianka tel. 604 603 174