Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31

Nowe zasady organizacji regat, info z PZŻ

PZŻ info

pzzLogo 73954Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego zatwierdził zmiany do Zasad organizacji regat żeglarskich PZŻ. Zmiany dotyczą obostrzeń związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i procedur sanitarnych przy organizacji regat żeglarskich w Polsce w czasie pandemii COVID-19.
 
Polski Związek Żeglarski w okresie lockdownu ściśle współpracował z Ministerstwem Sportu i loobbował na rzecz odblokowania możliwości treningów i rywalizacji. Na wniosek ministerstwa opracowany został zbiór zasad i procedur gwarantujących bezpieczne przeprowadzenie regat. Jako organizacja, PZŻ zyskał ogromne zaufanie ministerstwa i żeglarstwo jako sport zostało odblokowane w bardzo szerokim zakresie. 
 
- Rygorystyczne przestrzeganie procedur, które sami zaproponowaliśmy leży w interesie całej żeglarskiej społeczności i naszej organizacji. Apeluję do organizatorów regat o to, by nie pozwalać sobie na rozprężenie w tym temacie i tych procedur nie ignorować, traktować je priorytetowo i egzekwować w sposób zdecydowany. Zdrowie i życie uczestników regat są najważniejsze, a zaniedbanie w tym zakresie może tragicznie skończyć się dla całego środowiska. Jeden przypadek może zniweczyć wysiłek wielu ludzi i zaważyć na tym, że organizacja regat w całym kraju zostanie przez rząd wstrzymana. Tego chyba nikt nie chce. Cieszymy się rozpoczętym sezonem, tym, że możemy żeglować i rywalizować, ale róbmy to w sposób odpowiedzialny – mówi Dominik Życki, dyrektor sportowy PZŻ. 
 
Zmiany wprowadzone przez Polski Związek Żeglarski w zasadach organizacji regat mówią m.in. o tym, że w przypadku stwierdzenia rażących zaniedbań i łamania przepisów bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią, organizator regat może nie otrzymać licencji na kolejne regaty. PZŻ ma też prawo zgłoszenia odpowiednim służbom takich zaniedbań. Szczegóły na naszej stronie internetowej. 
 
Materiał na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego
https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/nowe-zasady-organizacji-regat-w-zwiazku-z-covid-19

Zaloguj

windyty