Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Lipiec 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 27 1 2 3 4 5
week 28 6 7 8 9 10 11 12
week 29 13 14 15 16 17 18 19
week 30 20 21 22 23 24 25 26
week 31 27 28 29 30 31

Regaty

Zmiany w kalendarzu regatowym 2020

UWAGA UWAGA !!! ZMIANY W KALENDARZU SEZON 2020 !!!

Zapraszamy do śledzenia zmian w kalendarzu regatowym! W stosunku do przyjętych planów są duże zmiany!!!

Część regat zostało przełożonych na inne terminy a niektóre są odwoływane. Niniejszym przekazujemy informację o odwołaniu kolejnych regat.

 

W związku z ograniczeniami związanymi z epidemią, odwołujemy regaty o „Puchar Szwajcarii Chodzieskiej” w klasach OPP, Cadet, OKD i Finn, które miały się odbyć 20.06.2020r. Regat tych nie będziemy przenosić na inny termin, bo w planie mamy jeszcze „Błękitną Wstęgę jeziora miejskiego”.

Pozdrawiam

Hieronim Kubik

Chodzieski Klub Żeglarski LOK

TERMINARZ 2020

 

REGATY REAGT czas organizować

pzzLogo 73954Polski Związek Żeglarski odwiesił wydawanie licencji na organizację regat żeglarskich. Stosowną decyzję podjął Zarząd PZŻ i stanowi ona odpowiedź na zapisy nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie dopuszcza organizację regat żeglarskich bez udziału publiczności. Wnioski licencyjne PZŻ rozpatruje w trybie ekspresowym. 

Dla społeczności żeglarskiej najważniejszym zapisem rozporządzenia jest Rozdział 3 §6.10.2. Zapis ten mówi, że w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym może brać udział nie więcej niż 150 uczestników, ale ograniczenie to nie dotyczy infrastruktury do sportów wodnych. Można zatem organizować regaty z ilością uczestników większą niż 150 osób. Regaty muszą się jednak odbywać bez udziału publiczności. Rozporządzenie znosi także limit dwóch osób przebywających w tym samym czasie na pokładzie, można zatem żeglować w takiej liczbie osób, jaką dopuszcza karta bezpieczeństwa danego jachtu, zarówno w czasie prywatnych, indywidualnych rejsów, treningów, czarterów, szkoleń, jak i regat.

/.............................................../

całoś materiału na stronie PZŻ: https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/pzz-ponownie-wydaje-licencje-na-organizacje-regat

Komunikat klubu KŻ Kotwica Rogoźno

 

kotwica af15a

Witam
W związku z epidemią odwołujemy regaty z okazji Dnia Dziecka o Puchar Burmistrza Rogoźna które miały sie odbyć 6-7 czerwca, odnośnie przeprowadzenia regat w innym terminie nie podjeliśmy jeszcze decyzji ale bedziemy probować je zorganizować.
Pozdrawiam
Paula Binek
Klub Żeglarski KOTWICA Rogoźno

Zmiany w terminarzu PilskiegoOZŻ

Uwaga uwaga !!!

Kalendarz mamy prawie dopięty ale jak widać, staje się on nie pewny. W związku z zaistniałą sytuacją będziemy zmuszeni dokonac korekt. Żeby nie robić nadmiernego bałąganu w pierwszej kolejności będziemy uzgadniać terminy regat najszybciej się zaczynających. I tak pierwsze w kolejności

 

"Regaty o Złotą Koronę Rogoźna w klasie Omega "
oraz jubileusz 85 lecia klubu
Jez. Rogoźińskie w Rogoźnie

klasy: Omega
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno

PRZENIESIONE NA 3- 4 PAŻDZIERNIKA.

 

W zależności od rozwoju sytuacji kolejne regaty uprawnione do zmiany terminu to: 

  • 15-17. maj Puchar polski w klasie Latający Holender, org. Paweł i Maciej Żebrowscy + AKŻ  
  • 23 maj II Regaty sportowe - Trzcianka org. Bezpieczny Port + POZŻ 
  • 31-31 maj Regaty z okazji 25 lecia Hals w Ckodzieży 

 

Podkategorie

Zaloguj

windyty