Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 36 1 2 3 4 5 6
week 37 7 8 9 10 11 12 13
week 38 14 15 16 17 18 19 20
week 39 21 22 23 24 25 26 27
week 40 28 29 30

Regaty

Stowarzyszenie Bezpieczny Port na zalweie Szczecińskim

zalew szczecinski 10Szanowni Państwo,

W dniu 12 września na akwenie przy Marinie Trzebież odbyły się 3. Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne MIRT – Trzebież 2020, poprzedzone kolejną edycją rejsu flotyllowego „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze 2020”. W samych regatach wzięło udział niemal 80 uczestników z wielu zakątków Polski z różną niepełnosprawnością w tym osoby na wózkach, niewidome, niesłyszące i niepełnosprawne intelektualnie. Pływaliśmy na jachtach klasy Twister780, Hansa303 i Skud18. Regaty odbywały się w sprzyjających warunkach (3°B) i zakończyły się pełnym sukcesem. 

Patronat Honorowy objął Polski Związek Żeglarski, za co jesteśmy niebywale wdzięczni. Nie bez znaczenia było też wsparcie ze strony projektu Baltic For All, Stowarzyszenia „Bezpieczny Port” oraz Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Nasi partnerzy zawsze są nam pomocni i dzięki nim możemy zdziałać cuda z naszymi załogantami. Również mariny, które odwiedziliśmy (Marina Lubczyna, Marina Trzebież, Marina Wapnica Międzyzdroje, Marina Stepnica i Kamminke Am Haff) okazały nam dużo wsparcia – nasi podopieczni czuli się w nich jak u siebie w domu.

Podczas regat wszyscy przeżyliśmy prawdziwą morską przygodę. Załogi klasy turystycznej ścigały się obok załóg klas sportowych, a niepełnosprawni żeglarze walczyli burta w burtę z pełnosprawnymi sternikami. Zawodnicy byli pod wrażeniem możliwości, jakie dają sportowe jachty klasy Scud i Hansa. Do regat dołączyły też jednostki spoza Fundacji, co nas bardzo ucieszyło. Uczestnicy bardzo pozytywnie wspominają regaty; podkreślają, że poznali nowych ludzi, zdobyli nowe doświadczenia, a kadra była dla nich bardzo pomocna. Nasi sternicy-wolontariusze jak co roku podołali zadaniu, za co jesteśmy im niebywale wdzięczni. Wszyscy uczestnicy przeżywali olbrzymie emocje, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy dyplom uznania, a zwycięzcy cieszyli się z atrakcyjnych pucharów. 

W klasie sportowej podium zajęli zawodnicy z UKS Błękitni Dźwiżyno:

– 1 miejsce: Gracjan Weiler i Grzegorz Waszkiewicz,

– 2 miejsce: Tomasz Gołębiewski i Szczepan Staszkowski,

– 3 miejsce: Stanisław Tułnowski i Tomasz Zarzycki,

na jachtach Hansa303.

W klasie turystycznej zwycięzcami zostali:

– 1 miejsce: Jarosław Pokropiński z Natalią Brzeszczyńską, Waldemarem Lemańczykiem i Dominikiem Miernikiem ze Stowarzyszenia „Bezpieczny Port” na s/y Beta,

– 2 miejsce: Waldemar Karbowy z Krzysztofem Hasiorem, 5-letnią Antoniną Hasior na s/y Huma,

Czytaj więcej: Stowarzyszenie Bezpieczny Port na zalweie Szczecińskim

XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego OZŻ (cz. 2) w klasach OKD, Finn, Omega

XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego OZŻ (cz. 2)
19-20.09.2020r (Chodzież – jez. Miejskie)

Regaty zostanę rozegrane w klasach: Europa, OKD, Finn i Omega Std.
Tylko dla klas OKD, Finn i Omega Std. jest to impreza mistrzowska (44 edycja) mająca na celu
wyłonienie w formule „open” Mistrzów Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego na 2020r.
Organizatorem regat jest
Pilski OZŻ oraz kluby ChSS HALS i ChKŻ LOK w Chodzieży.

 

mistrzostwa chodzież 2020 10 303c7

 

Czytaj więcej: XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego OZŻ (cz. 2) w klasach OKD, Finn, Omega

Nowe zasady organizacji regat, info z PZŻ

PZŻ info

pzzLogo 73954Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego zatwierdził zmiany do Zasad organizacji regat żeglarskich PZŻ. Zmiany dotyczą obostrzeń związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i procedur sanitarnych przy organizacji regat żeglarskich w Polsce w czasie pandemii COVID-19.
 
Polski Związek Żeglarski w okresie lockdownu ściśle współpracował z Ministerstwem Sportu i loobbował na rzecz odblokowania możliwości treningów i rywalizacji. Na wniosek ministerstwa opracowany został zbiór zasad i procedur gwarantujących bezpieczne przeprowadzenie regat. Jako organizacja, PZŻ zyskał ogromne zaufanie ministerstwa i żeglarstwo jako sport zostało odblokowane w bardzo szerokim zakresie. 
 
- Rygorystyczne przestrzeganie procedur, które sami zaproponowaliśmy leży w interesie całej żeglarskiej społeczności i naszej organizacji. Apeluję do organizatorów regat o to, by nie pozwalać sobie na rozprężenie w tym temacie i tych procedur nie ignorować, traktować je priorytetowo i egzekwować w sposób zdecydowany. Zdrowie i życie uczestników regat są najważniejsze, a

Czytaj więcej: Nowe zasady organizacji regat, info z PZŻ

Odwołane regaty

Informuję, że Chodzieski Klub Żeglarski LOK podjął decyzję o nie organizowaniu  Regat o „Błękitną wstęgę jeziora miejskiego”, które zaplanowane były na 22.08.2020r.

Podkategorie

Zaloguj

windyty