Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Styczeń 2021 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Regaty

Wnioski

Trwa nabór wniosków do Programu „Sport Wszystkich Dzieci” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Na jego realizację w 2021 roku przeznaczono kwotę 49 mln zł. Nabór wniosków dotyczy trzech zadań: Lokalny Animator Sportu; Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży; Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe. Szczegóły tutaj:
 
https://www.gov.pl/web/sport/nabor-wnioskow-na-dofinansowanie-w-2021-r-realizacji-zadan-w-ramach-programu-sport-wszystkich-dzieci
 
Kilka dni temu Informowaliśmy też o kolejnej edycji Rządowego Programu Klub,

Czytaj więcej: Wnioski

Radiooperator bliskiego zasięgu

 

14.11.2020 w Chodzieży odbył się kurs z egzaminem na radiooperatora bliskiego zasięgu. Kolejnych 8 osób uzyskało te uprawnienia, niezbędne do uprawiania żeglarstwa po wodach morskich. Zbieramy informacje o chętnych i planujemy kolejne takie szkolenie z egzaminem w 2021 roku!
Planujecie rejsy morskie? Bałtyk, Chorwacja Grecja czy inne akweny? Jedna osoba z załogi musi posiadać uprawnienia radiooperatora bliskiego zasięgu - inaczej armator nie wyda Wam jachtu! Nie musi posiadać uprawnień żeglarski! Radio jest niezależnym świadectwem i uprawnia do posługiwania się radiem potocznie zwanym morskim. O co chodzi z tym kursem? po pierwsze, czego nie robić żeby nie popaść w kłopoty bo można niechcąco postawić cały SAR na baczność, po drugie jak prawidłowo wezwać pomoc taką jaka jest potrzebna. Tego i jeszcze więcej dowiecie się na praktycznym kursie.
radio d7462

 

Stowarzyszenie Bezpieczny Port na zalweie Szczecińskim

zalew szczecinski 10Szanowni Państwo,

W dniu 12 września na akwenie przy Marinie Trzebież odbyły się 3. Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne MIRT – Trzebież 2020, poprzedzone kolejną edycją rejsu flotyllowego „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze 2020”. W samych regatach wzięło udział niemal 80 uczestników z wielu zakątków Polski z różną niepełnosprawnością w tym osoby na wózkach, niewidome, niesłyszące i niepełnosprawne intelektualnie. Pływaliśmy na jachtach klasy Twister780, Hansa303 i Skud18. Regaty odbywały się w sprzyjających warunkach (3°B) i zakończyły się pełnym sukcesem. 

Patronat Honorowy objął Polski Związek Żeglarski, za co jesteśmy niebywale wdzięczni. Nie bez znaczenia było też wsparcie ze strony projektu Baltic For All, Stowarzyszenia „Bezpieczny Port” oraz Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Nasi partnerzy zawsze są nam pomocni i dzięki nim możemy zdziałać cuda z naszymi załogantami. Również mariny, które odwiedziliśmy (Marina Lubczyna, Marina Trzebież, Marina Wapnica Międzyzdroje, Marina Stepnica i Kamminke Am Haff) okazały nam dużo wsparcia – nasi podopieczni czuli się w nich jak u siebie w domu.

Podczas regat wszyscy przeżyliśmy prawdziwą morską przygodę. Załogi klasy turystycznej ścigały się obok załóg klas sportowych, a niepełnosprawni żeglarze walczyli burta w burtę z pełnosprawnymi sternikami. Zawodnicy byli pod wrażeniem możliwości, jakie dają sportowe jachty klasy Scud i Hansa. Do regat dołączyły też jednostki spoza Fundacji, co nas bardzo ucieszyło. Uczestnicy bardzo pozytywnie wspominają regaty; podkreślają, że poznali nowych ludzi, zdobyli nowe doświadczenia, a kadra była dla nich bardzo pomocna. Nasi sternicy-wolontariusze jak co roku podołali zadaniu, za co jesteśmy im niebywale wdzięczni. Wszyscy uczestnicy przeżywali olbrzymie emocje, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy dyplom uznania, a zwycięzcy cieszyli się z atrakcyjnych pucharów. 

W klasie sportowej podium zajęli zawodnicy z UKS Błękitni Dźwiżyno:

– 1 miejsce: Gracjan Weiler i Grzegorz Waszkiewicz,

– 2 miejsce: Tomasz Gołębiewski i Szczepan Staszkowski,

– 3 miejsce: Stanisław Tułnowski i Tomasz Zarzycki,

na jachtach Hansa303.

W klasie turystycznej zwycięzcami zostali:

– 1 miejsce: Jarosław Pokropiński z Natalią Brzeszczyńską, Waldemarem Lemańczykiem i Dominikiem Miernikiem ze Stowarzyszenia „Bezpieczny Port” na s/y Beta,

– 2 miejsce: Waldemar Karbowy z Krzysztofem Hasiorem, 5-letnią Antoniną Hasior na s/y Huma,

Czytaj więcej: Stowarzyszenie Bezpieczny Port na zalweie Szczecińskim

Okręgowy koniec sezony żeglarskiego 2020

Miniony weekend nie był typowym jesiennym leniwym weekendem. Jednym z najważniejszych wydarzeń był Jubileusz 85lecia Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno połączony z regatami, I Regaty o Złotą Koronę Rogoźna w klasie Omega standard. Impreza odbyła się w dniach 3-4.10.2020. Z powodu konieczności przestrzegania zaleceń przy organizacji tego rodzaju imprez, część oficjalna została maksymalnie zminimalizowania. Wspomnieć należy, że za swoją wieloletnią działalność na rzecz klubu odznaką ZASŁUŻONY DLA ŻEGLARSTWA POLSKIE,

Czytaj więcej: Okręgowy koniec sezony żeglarskiego 2020

XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego OZŻ (cz. 2) w klasach OKD, Finn, Omega

XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego OZŻ (cz. 2)
19-20.09.2020r (Chodzież – jez. Miejskie)

Regaty zostanę rozegrane w klasach: Europa, OKD, Finn i Omega Std.
Tylko dla klas OKD, Finn i Omega Std. jest to impreza mistrzowska (44 edycja) mająca na celu
wyłonienie w formule „open” Mistrzów Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego na 2020r.
Organizatorem regat jest
Pilski OZŻ oraz kluby ChSS HALS i ChKŻ LOK w Chodzieży.

 

mistrzostwa chodzież 2020 10 303c7

 

Czytaj więcej: XLIV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego OZŻ (cz. 2) w klasach OKD, Finn, Omega

Podkategorie

Zaloguj

windyty