Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

Zawiadomienia 2024

Zawiadomienia 2024

ZŁOTA SZEKLA WAŁCZ regaty organizowane w ramach 8. Festiwalu Dwóch Jezior w klasach: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico (dwuosobowe), Europa

szekla d2ea9

Read More

X Regaty Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego “ŚRODA” o Puchar Komandora Klubu

sroda1 9ac92

srtoda2 dcad1

 

ZAWIADOMIENIE O regatach Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ’90   oraz „Memoriał Tadeusza Piaseckiego” w dniach 22-23czerwca 2024r. w Nakielnie.

akz902021 79933

ZAWIADOMIENIE

O regatach Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ’90

 

oraz „Memoriał Tadeusza Piaseckiego”

w dniach 22-23czerwca 2024r. w Nakielnie.

 

 I. ORGANIZATOR, TERMIN I   MIEJSCE REGAT.

 

      1.Organizatorem jest Armatorski Klub Żeglarski w Nakielnie z siedzibą w Wałczu ( AKŻ 90’ ).

      2.Regaty odbędą się w dniach 22-23czerwca 2024r.(sobota - niedziela) na jeziorze Bytyń Wielki.

      3.Bazą regat jest przystań żeglarska w Nakielnie, gdzie punkt przyjmowania zgłoszeń mieścićsię

 będzie w Biurze Regat – Bosmanat Przystani.

  1. Regaty odbędą się w pięciu klasach z warunkiem minimum 3 jachtów w klasie: T1, T2, Orion, SPARKi OMEGA.
    Uwaga! Klasy niespełniające warunku minimalnej liczby jachtów, zostaną przyporządkowane do klas  startujących z przelicznikiem czasowym lub połączone w jedną klasę (np. T1  z  T2).
  1. Sposób przeprowadzenia „Memoriału Tadeusza Piaseckiego”zostanie określony komunikatem, który zostanie opublikowany na tablicy ogłoszeń regat w dn. 22.06.2024r(podczas odprawy sterników).

 II. UCZESTNICTWO.

 

1.W regatach uczestniczyć mogą żeglarze zrzeszeni i niezrzeszeni.

  1. Warunki uczestnictwa:

      2.1  Prowadzący jacht - musi posiadać minimum patent żeglarza jachtowego,

      2.2Jacht – polisę ubezpieczeniową OC

      2.3 Wniesienie opłaty wpisowego w wysokości 70 zł od jachtu,

      2.4 Dokonanie zgłoszenia do regat na obowiązującym druku w punkcie przyjmowania zgłoszeń w przewidzianym w programie regat terminie tj. w dniu 22czerwcabr. w godz.08.30 - 09.50.

Sternicy muszą umieć, na życzenie KS, udokumentować dane techniczne swojego jachtu.

 

  1. Bezpieczeństwo - wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność i ryzyko. Za niepełnoletnich członków załogi odpowiedzialność ponosi prowadzący jacht. Ponadto prowadzący jacht (sternik) odpowiada za stan techniczny jachtu i jego sprawne i kompletne wyposażenie - zgodne z przepisami i wymogami bezpieczeństwa.

 

  1. Zgłaszając się do regat zawodnik wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie swego wizerunku przez organizatorów i sponsorów podczas zdjęć, filmów i innych reprodukcji w czasie trwania regat oraz we wszystkich materiałach dotyczących regat.

 III. SPOSÓB PROWADZENIA  REGAT.

  1. Regaty przeprowadzone będą według aktualnych przepisów regatowych World Sailing, Przepisów klas T 2021-2024(z zastosowaniem „formuły wyrównawczej” dla klas T1, T2), niniejszego zawiadomienia oraz InstrukcjiŻeglugi, która zostanie opublikowana na tablicy ogłoszeń regat w dniu 21.06.2024 do godz.20.00
  2. Przewidziane jest- w zależności od warunków meteorologicznych- rozegranie maksymalnie 7 biegów.
  3. Regaty uznane zostaną za ważne w przypadku przeprowadzenia, co najmniej 1biegu.
  4. W przypadku przeprowadzenia min.4 wyścigów najgorszy rezultat będzie odliczony.       
  5. Wszelkie komunikaty dot. regat będą wywieszane na tablicy ogłoszeń w Nakielnie (Biuro Regat).

 

IV.PROGRAM  RAMOWY  REGAT.

                SOBOTA, 22.06.2024r.

  • 08.30 -9.50 - przyjmowanie zgłoszeń (Biuro Regat – Bosmanat Przystani AKŻ ’90)
  • 10.00 - otwarcieregat(po zakończeniu otwarcia, odprawa sterników z SG przy tablicy ogłoszeń).
  • 11.00 - start do 1 wyścigu
  • Ok. 17.30 - zakończenie wyścigów i powrót do przystani.
  • 20.00 -Koncert Zespołu Węże z Poligonu orazżeglarska zabawa i grill przy Barze „Pod Sielawą”

                NIEDZIELA, 23.06.2024r.

  • 11.00 - Start do kolejnych wyścigów,
  • 16.00 - uroczyste zakończenie regat.(Nakielno)

V.NAGRODY

-      za I miejsce w poszczególnych klasach załogi otrzymają puchary,

-      za miejsca I-III przyznane zostaną okolicznościowe dyplomy,

-      najlepsza załoga w biegu memoriałowym otrzyma puchar,

-      wśród wszystkich załóg zostaną rozlosowane nagrody.

 

  1. ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
  • Obsługę techniczną regat,
  • Zabezpieczenie WOPR,
  • Dla każdego uczestnika regat pamiątkowa koszulka oraz poczęstunek,
  • Występ Zespołu Węże z Poligonu
  • Możliwość zakupienia ciepłego posiłku w Barze pod Sielawą,
  • dobrą żeglarską zabawę,
  • noclegi w porozumieniu z kierownikiem ośrodka - Emilia Nowak tel.: 881290704
  • kontakt ws rezerwacji „Barem pod Sielawą”: Emilia Nowaktel.:881290704
  • kontakt ws regat -Barbara Radkiewicz tel.: 886644440

 

 

ORGANIZATORZY NIE MOGĄ ZAPEWNIĆ JEDYNIE WSPANIAŁEJ POGODY,CHOCIAŻ, MOŻE I TO UDA SIĘ ZAGWARANTOWAĆ!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Z żeglarskim pozdrowieniem:

Zarząd AKŻ 90’

 

 

Regaty „z okazji 590-lecia Miasta Chodzieży”

Regaty z okazji 590 lecia Miasta Chodzieży1 008ab

 

Read More

II Memoriał Bosmana Antoniego "Tolka" Łuczaka

 

ZAWIADOMIENIEtRZCIANKA2 0317c

Read More

VI REGATY NA JEZIORZE MIEJSKIM "SARCZ" W TRZCIANCE O "PUCHAR BURMISTRZA TRZCIANKI"

ZAWIADOMIENEtRZCIANKA1 14075

ZAWIADOMIENIEtRZCIANKA2 0317c

 Zgłoszenia do regat przez formularz na pierwszej stronie.

Wpisowe zgodnie z cennikiem POZŻ

V REGATY O ZŁOTĄ KORONĘ ROGOŹNA W KLASIE OMEGA SPORT, STANDARD I KLASYCZNA

koronakorona eog93517 a4cbd

 

Zgłoszenie do regat >pobierz<

TERMINARZ ŻEGLARSKI NA 2024 r.

TERMINARZ  ŻEGLARSKI  NA  2024 r.

 Regaty w klasach sportowych

25-26.V

VI Regaty o Puchar Burmistrza Trzcianki 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa,
organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port & Pilski OZŻ ,
Regaty sponsorowane z dotacji Gminy Trzcianka
miejsce: jezioro Miejskie  /Sarcze/ Trzcianka teren przystani żeglarskiej

1-2.VI

Regaty z okazji 590-lecia Miasta Chodzieży miejsce regat jez. Miejskie Chodzież

klasy: Finn   Europa, OKD, Omega
organizator: Chodzieskie Stowarzyszenie Sportowe HALS  miejsce regat: jezioro Miejskie w Chodzieży

08-09.VI

 II  Memoriał Bosmana Antoniego "Tolka "Łuczaka

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn 
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno Miejsce regat: Rogoźno

29.VI

Zmiana!!!

 

OPP do 11 lat OPP od 12  Europa
Organizator: UKŻ Środa Wlkp. Miejsce : Środa Wlkp.

13.VII

Regaty „Złota Szekla – Wałcz” 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa
organizator: Armatorski Klub Żeglarski AKŻ’90 Wałcz 
miejsce regat: Jezioro Zamkowe w Wałczu

20-21.VII

Regaty o „Puchar 3 Jezior”

klasy: OKD
organizator: Klub Żeglarski „OPTY” Chodzież
miejsce regat: jezioro Miejskie w Chodzieży

17.VIII

XXV Puchar Grodu Staszica 

klasy: OPP do 11, OPP 12-15 , Cadet,
organizator: UKŻ Wodniak Piła
miejsce regat: Zalew Koszyce w Pile

18.VIII

XXIV Puchar Grodu Staszica 

klasy: Europa, Laser Pico, OKD
organizator: UKŻ Wodniak Piła  
miejsce regat: Zalew Koszyce w Pile

24.VIII

Regaty o „Błękitną Wstęgę Jeziora Miejskiego” 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Europa, OKD, Finn 
organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK
miejsce regat: Jez. Miejskie w Chodzieży

31.VIII – 01.IX

XLVII Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, Laser Pico, Europa, OKD, Finn
organizator: ChSS Hals & Opty & LOK &  Pilski Okręgowy Związek Żeglarski
miejsce regat: Chodzież

07-08.IX

XXXVIII Jesienny Puchar Klas 

klasy: OPP do 11 lat, OPP od 12 lat, Cadet, OKD, Finn, Europa oraz Omega
organizator: Klub Żeglarski „NEPTUN” Wągrowiec  
miejsce regat: Jez. Durowskie w Wągrowcu

Regaty w klasach turystycznych

4-5.V

V Regaty o Złotą Koronę Rogoźna w klasie Omega &   XLV Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasie Omega Klasyk

klasy: Omega z podziałem na sport, standard i klasyk
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno
miejsce regat: Rogoźno

22-23.VI
W uzgodnieniu

XXXIII Regaty Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ’90 Wałcz 

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega|
organizator: Armatorski Klub Żeglarski  AKŻ’90 Wałcz
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

20.VII

Krystiada Bytyńska

Klasy bez podziału
Organizator KŻ Żagiel
miejsce regat: Jezioro Drzewoszewo

27.VII

XXXII Regaty Piwne – „Nieoficjalne Piwne Mistrzostwa Polski”

klasy: regaty bez podziału na klasy
organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz „MISTRZ PIWNY” z roku 2023
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

03-04.VIII

Otwarte Mistrzostwa Piły w klasie Omega

Organizator: UKŻ Wodniak Piłą
Miejsce: Baza UKŻ Wodniak Piła ul Błotna 1 (zalew koszyce)

10-11.VIII

Regaty Samotników

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega
patronat: Armatorski Klub Żeglarski  AKŻ’90 Wałcz
Organizator Rafał/ Hubert
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

17.VIII

Drzewoszewski Wawrzyn

Klasy bez podziału
Organizator KŻ Żagiel
miejsce regat: Jezioro Bytyń Wielki -  Drzewoszewo

14-15.IX

XIX Żeglarskie Regaty Turystyczne o Puchar Prezesa SIGNIFY w klasach turystycznych

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega
organizator: Klub Żeglarski „Szkwał” Piła & Pilski OZŻ
miejsce regat:   Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

21-22.IX

XLV Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz
XXIX Regaty o Puchar K.Ż. „Kliwer” w klasach turystycznych

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: Klub Żeglarski „Kliwer” Piła & Pilski Okręgowy Związek Żeglarski
miejsce regat:   Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

28-29.IX

XLI Ogólnopolskie Regaty o Puchar Jesiennej Bryzy 

klasy T1, T2, Omega, Spark, Orion
organizator Turystyczny Klub Żeglarski „BRYZA”
|miejsce regat: Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

Obozy żeglarskie

30.06-13.07.2024

Obóz żeglarski dla młodzieży

ferajna

Próchnówko

14-20.07.2024

Obóz żeglarski Junior I

ferajna

Próchnówko