Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

Pierwszy Żeglarski Integracyjny Puchar Polski osób niepełnosprawnych

eisenhpwer 4d145

Fundacja Eisenhowera, członek Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, od wielu lat organizuje flotyllowe rejsy „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze” oraz Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne. W gronie pragnących bezinteresownie pracować dla dobra innych, jesteśmy liderem w dziedzinie pływania osób z niepełnosprawnością pod żaglami w Polsce. W minionym roku, dzięki pionierskiej w skali Europy inicjatywie Baltic For All, nasi sternicy ukończyli innowacyjny program szkoleniowy dla instruktorów żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu osób z niepełnosprawnością. 

Realizując główny cel Fundacji jakim jest działanie na rzecz integracji osób sprawnych i z niepełnosprawnościami oraz wykluczonych poprzez uczestnictwo w aktywnościach sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych, zapraszamy kluby i stowarzyszenia zrzeszone w Okręgowych Związkach Żeglarskich do uczestnictwa w

Na 29-30 maja br. zaplanowaliśmy 4 Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne na Zalewie Szczecińskim. Zamierzamy tym samym zainaugurować Żeglarski Integracyjny Puchar Polski 2021.

Warunki uczestnictwa w Pucharze:

Każdy Uczestnik Pucharu musi wystawić jedną załogę z co najmniej jedną osobą z niepełnosprawnością oraz udostępnić na czas wyścigów na swoim akwenie, jeden raz w sezonie, cztery podobnej klasy jachty (np. Omega, Twister 800 etc.). W ten sposób każdy wyścig odbędzie się u innego członka OZŻ zgłoszonego do Pucharu, który byłby jednocześnie jego organizatorem. Jedyną odpłatnością za przystąpienie do Pucharu jest koszt wyżywienia wszystkich uczestników podczas regat organizowanych na swoim akwenie, finansowany z wpisowego każdej z załóg.

Do zdobycia cenne dla klubów i uczestników nagrody oraz puchary ufundowane przez sponsorów. O wszystkich regatach pucharowych zostaną poinformowane media.

Wspierajmy razem idee integracji środowisk zainteresowanych rozwojem i popularyzacją sportu osób sprawnych i z niepełnosprawnościami oraz wykluczonych.

Prosimy o przekazanie tej wiadomości do wszystkich członków Państwa Związku i zachęcenie ich do zgłoszenia swojego uczestnictwa w Pierwszym Żeglarskim Integracyjnym Pucharze Polski. 

Zgłoszenia do Pucharu przyjmujemy do 8 marca br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod tel. 607 222 600. 

Do zobaczenia na regatach!

 

z wyrazami szacunku,

Sebastian Przybylski • CMO
Fundacja Eisenhowera

+48 601746454
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.