Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3 4
week 23 5 6 7 8 9 10 11
week 24 12 13 14 15 16 17 18
week 25 19 20 21 22 23 24 25
week 26 26 27 28 29 30

Nowe zasady organizacji regat, info z PZŻ

PZŻ info

pzzLogo 73954Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego zatwierdził zmiany do Zasad organizacji regat żeglarskich PZŻ. Zmiany dotyczą obostrzeń związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i procedur sanitarnych przy organizacji regat żeglarskich w Polsce w czasie pandemii COVID-19.
 
Polski Związek Żeglarski w okresie lockdownu ściśle współpracował z Ministerstwem Sportu i loobbował na rzecz odblokowania możliwości treningów i rywalizacji. Na wniosek ministerstwa opracowany został zbiór zasad i procedur gwarantujących bezpieczne przeprowadzenie regat. Jako organizacja, PZŻ zyskał ogromne zaufanie ministerstwa i żeglarstwo jako sport zostało odblokowane w bardzo szerokim zakresie. 
 
- Rygorystyczne przestrzeganie procedur, które sami zaproponowaliśmy leży w interesie całej żeglarskiej społeczności i naszej organizacji. Apeluję do organizatorów regat o to, by nie pozwalać sobie na rozprężenie w tym temacie i tych procedur nie ignorować, traktować je priorytetowo i egzekwować w sposób zdecydowany. Zdrowie i życie uczestników regat są najważniejsze, a zaniedbanie w tym zakresie może tragicznie skończyć się dla całego środowiska. Jeden przypadek może zniweczyć wysiłek wielu ludzi i zaważyć na tym, że organizacja regat w całym kraju zostanie przez rząd wstrzymana. Tego chyba nikt nie chce. Cieszymy się rozpoczętym sezonem, tym, że możemy żeglować i rywalizować, ale róbmy to w sposób odpowiedzialny – mówi Dominik Życki, dyrektor sportowy PZŻ. 
 
Zmiany wprowadzone przez Polski Związek Żeglarski w zasadach organizacji regat mówią m.in. o tym, że w przypadku stwierdzenia rażących zaniedbań i łamania przepisów bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią, organizator regat może nie otrzymać licencji na kolejne regaty. PZŻ ma też prawo zgłoszenia odpowiednim służbom takich zaniedbań. Szczegóły na naszej stronie internetowej. 
 
Materiał na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego
https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/nowe-zasady-organizacji-regat-w-zwiazku-z-covid-19

Zaloguj

Pilski Okręgowy Związek Zeglarski
ul. Sikorskiego 41/6 64-980 Trzcianka tel. 604 603 174