Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

Puchar Polski Jachtów Kabinowych 2013 wystartował !

            I to na znanym wielu żeglarzom z naszego regionu Jeziorze Wdzydzkim ( 1.417,0 ha, na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego) niedaleko Kościerzyny na Kaszubach.

W inauguracyjnych regatach wystartowało ogółem we wszystkich klasach 48 załóg. Było sporo wiatru i udało się przeprowadzić 7 wyścigów. Miłym i sympatycznym akcentem tych regat był start dwóch załóg w klasie T-3 z terenu działania Pilskiego OZŻ.

Rogozińska załoga ( KŻ,, Kotwica” Rogoźno) w składzie Mirosław Sztuba, Roman Dybek i Tadeusz Malinowski na jachcie,, Black&White w końcowej klasyfikacji zajęła III m-ce ( m-ca w wyścigach: 3,5,4,2,2,6,2). Warto przypomnieć, że załoga ta w sezonie 2012 w kl.T - 3 zajęła II m. w ogólnopolskim rankingu PPJK oraz IV m. w Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych.

Na,, kaszubskim morzu” pod Kościerzyną bardzo dobrze spisała się też znana z Bytynia ,załoga jachtu,, Myszka” z Wałcza w składzie rodzinnym: Waldemar Wróblewski, Regina Wróblewska i Monika Wróblewska. Mimo,, złapania” aż czterech DNS ekipa AKŻ 90 Wałcz w generalce w T -3 zajęła VII m. ( w wyścigach: 4,3,3,dns,dns,dns,dns)

W ramach imprez towarzyszących wystąpił nad Jez. Wdzydzkim znany chór szantowy

,, Zawisza Czarny” ( a propos – w majowy weekend świetnie zaprezentował się w Pile ,,Shanty Chor Cuxhaven” – kto słuchał tego koncertu mógł być usatysfakcjonowany bo szanty w wykonaniu chóralnym to zupełnie inna bajka niż klasyczne koncerty zespołów shantowych)

Kolejne regaty PPJK odbędą się już 25-26 maja br. w Romanowie ( Puchar Zalewu Koronowkiego,, Koronowo Cup”)

Jak wiadomo tegoroczną imprezą nr 1 w naszym regionie będą po raz pierwszy organizowane na terenie Pilskiego OZŻ regaty z cyklu PPJK we Wągrowcu w dniach 27-28.07 br w ramach tradycyjnych ,,Regat Jakubowych”. Gospodarzem tych prestiżowych regat będzie

KŻ,, Neptun” Wągrowiec.

Na lamach naszej strony internetowej będziemy starać się na  bieżąco relacjonować i komentować przebieg kolejnych eliminacji z cyklu PPJK  przed wągrowiecką edycją tych regat z udziałem klas T-1, T-2, T-3, Skipi 650, Żagle 500, Omega STD, Omega Sport i Omega ,,Klasyk”.