Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

REGATY Z TRAGEDIĄ W TLE

IMG 971246810473 3313a

Niestety wszystko wskazuje na to, że nasz kolega Andrzej Szymaniak załogant jachtu Andrzela utonął podczas próby przepłynięcia wpław jeziora Powidzkiego. Zdarzenie to padło cieniem na regaty które przerwano po pierwszym dniu zawodów. W załączeniu relacja z regat i wyniki.

Nieskończone regaty…

Tegoroczne Regaty „Na Powitanie Wakacji”, tak jak wcześniejsze edycje, były dobrze przygotowaną imprezą, pogoda dopisała, frekwencja również – 180 żeglarzy na 63 jachtach podzielonych na 8 klas.

W sobotę 25 czerwca rozegrano 2 wyścigi przy wietrze ok. 3B. Organizatorzy i sędziowie spełnili życzenie zawodników aby wcześniej zakończyć rywalizację i obejrzeć mecz 1/8 Euro 2016 Polska : Szwajcaria.

W trakcie trwania meczu ze swojego miejsca zakwaterowania wyszedł Andrzej Szymaniak, załogant Andrzeja Rygielskiego ze znanego w środowisku PPJK jachtu „Andrzela”, wyszedł popływać w jeziorze… Wieczorem zostały uruchomione procedury i ruszyły poszukiwania zaginionego.

Niestety rywalizacja na wodzie na sobotnich wyścigach została zakończona. W niedzielę rano nie było żadnych wieści o zaginionym koledze, nie było ochoty na ściganie… Po konsultacji z zawodnikami, organizator podjął decyzję o zakończeniu regat…

O godzinie 12.00 odbyło się zakończenie regat. Zawodnicy z 3 pierwszych miejsc w każdej klasie otrzymali statuetki i medale. Po dekoracji odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów regat. Każda załoga otrzymała upominek.

­

Ponad sześćdziesiąt jachtów w ośmiu klasach wzięło udział w regatach „Na powitanie wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego. Impreza tradycyjnie odbyła się z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Jak relacjonują na fejsbukowym profilu organizatorzy regat, pogoda dopisała, było słonecznie, wietrznie i bardzo emocjonująco. Na linii startu stawiły się 63 jachty w 8 klasach: T1 – 14 jachtów, T2 – 9, T3 – 9, Trias – 6, Omega standard – 5, Omega klasyczna – 6, Otwartopokładowe do 6m – 7 i Sigma Activision – 7.

 

 IMG 373202561747229 fdd0e

Ostatecznie na podium stanęli:

Klasa T1:

  1. Kędar Andrzej i Zarzycka Anna („ 21”)

  2. Malicki Piotr i Kilian Jakub („POL 3”)

  3.  Chłopocki Remigiusz i Dzieweczyński Piotr („JEREMI”)

Klasa T2:

  1. Adamowicz Piotr, Czoczys Zbigniew i Radomski Janusz („POL 9668”)

  2. Kmieć Marek, Pleban Wojtek, Kmieć Mikołaj („POL 10000”)

  3. Cierpial Radosław, Kędzierski Krystian, Guześ Bartosz („SAL 36)

Klasa T3:

  1. Czech Mirosław, Czech Mateusz, Czech Bruno, Wierzchowska Mirosława („POL 8”)

  2. Samsel Jacek, Samsel Wiesława, Jabłoński Witold („POL 2005”)

  3. Wojnicki Adam, Ratajczak Piotr, Ozga Wojciech („VOLVO”)  

 

-------------------------------------

Info od Adama Wojnickiego.