Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Na wieczną wachtę odszedł wieloletni Bosman Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno Antoni Łuczak

Z głębokim żalem zawiadamiamy iż dnia 4 września 2022r. Na wieczną wachtę odszedł wieloletni Bosman Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno Antoni Łuczak wszystkim znany jako kolega. Tolek działacz społeczny nie tylko Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno jak również Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Zasłużony Żeglarz Polskiego Związku Żeglarskiego, Zasłużony dla Żeglarstwa Lodowego. Niezastąpiony szkutnik, pod jego okiem wychowało się wiele pokoleń Rogozinskich żeglarzy. Żegluj wiecznie po spokojnych wodach. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 8 września o godzinie 12:00 na cmentarzu w Rogoźnie .

 

 

tolek eb37d

Antoni Łuczak, Serdeczny Kolega żeglarskiej braci, ceniony nie tylko jako bosman, szkutnik w KŻ „Kotwica” Rogoźno odszedł na Wieczną Żeglarską Wachtę. Miał 72 lata.
Wiadomość ta przyjęta została przez nas z wielkim smutkiem. Począwszy od 1960 r. śp. Antoni Łuczak był kolejno członkiem znanych w Rogoźnie stowarzyszeń i klubów żeglarskich począwszy od LOK, następnie MOS, także TKKF „Rofama” Rogoźno oraz KŻ „Kotwica” Rogoźno. Nazwy zmieniały się. Jednak śp. Antoni Łuczak był na przystani w Rogoźnie dosłownie zawsze. Jego „królestwem” był warsztat szkutniczy. Od 1978 r. pełnił funkcję Bosmana Klubu. Był jednym z inicjatorów utworzenia Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Należał do liderów realizacji licznych prac modernizacyjnych i inwestycyjnych na przystani klubowej. Był między innymi wykonawcą corocznych remontów i napraw klubowego sprzętu pływającego oraz głównym wykonawcą kapitalnego remontu klubowego jachtu morskiego „Luc-Ander”. W środowiskach żeglarskich często mówiło się o „Rogozińskiej Szkole Klasy Omega”, wymieniając niemal jednocześnie nazwisko Antoniego Łuczaka znanego nie tylko na terenie Pilskiego OZŻ „Pana Tolka”, jako znakomitego szkutnika, takielarza, trymera ożaglowania i znawcy „od podszewki” wszystkich zagadnień technicznych związanych z klasą Omega. Nie obce były mu też inne typy jachtów także turystycznych. Był wychowawcą kilku pokoleń żeglarskich w Rogoźnie. Śp. Antoni Łuczak miał w swoim żeglarskim dorobku także medale Mistrzostw Pilskiego OZŻ w kl. Orion. Posiadał uprawnienia sternika jachtowego oraz nieliczne na terenie Pilskiego OZŻ sternika lodowego. Należał do grupy pierwszych w Polsce zawodników startujących w regatach bojerowych.Za swoją działalność otrzymał wiele wyróżnień klubowych w tym zaszczytny tytuł Honorowego Bosmana KŻ „Kotwica” Rogożno. Posiadał też odznaczenia i wyróżnienia Pilskiego OZŻ. Został także uhonorowany w 2000 r. przez PZŻ Odznaką „Za Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego”. Od 2010 r. był członkiem Komisji Historycznej Pilskiego OZŻ.
Cześć Twojej pamięci Tolek. Żegluj wiecznie już w innym ponadziemskim wymiarze!
/-/ Komisja Historyczna Pilskiego OZŻ
Ostatnie pożegnanie śp. Antoniego Łuczaka odbędzie się w czwartek 8 września 2022 r. o godzinie 12:00 na cmentarzu w Rogoźnie.

Zaloguj

Pilski Okręgowy Związek Zeglarski
ul. Sikorskiego 41/6 64-980 Trzcianka tel. 604 603 174