Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Maj 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5 6 7
week 19 8 9 10 11 12 13 14
week 20 15 16 17 18 19 20 21
week 21 22 23 24 25 26 27 28
week 22 29 30 31

UWAGA rusza: ebiuro.pya.org.pl

 

Poniżej informacja z PZŻ w sprawie uruchomionej nowej usługi - ebiuro. Wysłaliśmy do Waszych Prezesów, Komandorów poniższą informację, jednakże zainteresowanie jest kiepskie, a nowa usługa jest ciekawa. Co umożliwia dla użytkownika? Zakup licencji sportowej oraz ubezpieczenia już przez smartfona. Jedziesz na regaty nie masz licencji, brakuje ubezpieczenia? Zanim skończysz wypełniać zgłoszenie masz wszystko na swoim telefonie. Do końca przyszłego miesiąca ma zostać uruchomiona również ta usługa dla amatorów. Przewidywany koszt licencji amatorskiej - 10 zł na rok. Dodatkowo również możliwość wykupienia ubezpieczenia na regaty przez internet.

UWAGA !!! Zawodnicy startujący w imprezach akredytowanych przez PZŻ powinni posiadać wykupioną licencje zawodniczą.

Poniżej treść wiadomości rozesłanej do zarządu klubów.

------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

ewents 3ffb3

uprzejmie przypominamy, że mając na uwadze usprawnienie współpracy z członkami PZŻ stworzono elektroniczny system ebiuro.pya.org.pl, który pozwoli na ułatwienie komunikacji pomiędzy Polskim Związkiem Żeglarskim a podmiotami członkowskimi i interesantami.

Dla każdego podmiotu (klubu, stowarzyszenia, związku klasy itd.), który jest członkiem zwyczajnym lub wspierającym Polskiego Związku Żeglarskiego zostało utworzone w systemie „konto organizacji”. W celu zarządzania tym kontem niezbędne jest wyznaczenie administratora organizacji. Administratorem może być tylko jedna osoba, która powinna odznaczać się znajomością obsługi komputera i Internetu.

Wyznaczenie administratora odbywa się poprzez przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przez osobę upoważnioną do reprezentacji organizacji danych administratora (imię, nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, numer telefonu).

Wyznaczona na administratora osoba musi uprzednio zarejestrować się w systemie https://ebiuro.pya.org.pl/login/?next=/ by PZŻ mógł jej przypisać uprawnienia administratora danej organizacji.

Wyznaczenie administratora organizacji, który będzie odpowiedzialny za dodawanie i weryfikowanie listy członków i zawodników organizacji oraz uaktualnianie liczby członków organizacji jest szczególnie ważne ze względu na fakt, iż od dnia 1 stycznia 2020 r. zmieniły się zasady uzyskiwania licencji zawodnika PZŻ i składania ankiet członkowskich.

Wszystkie dotychczas wydane licencje zawodnika PZŻ (w formie kart plastikowych na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów lub w formie elektronicznej poprzez system ebiuro.pya.org.pl w 2019 r.) utraciły ważność z dniem 31 grudnia 2019 r.

Od dnia 1 stycznia 2020 r. wszystkie licencje zawodnika PZŻ będą wydawane poprzez system ebiuro.pya.org.pl w formie elektronicznej (plik pdf) na czas określony danego roku kalendarzowego.

W celu uzyskania licencji zawodnika PZŻ z przynależnością

organizacyjną do danego klubu lub stowarzyszenia dana organizacja musi najpierw wyznaczyć administratora, który następnie musi w systemie uzupełnić dane zawodników organizacji podając ich imię, nazwisko, PESEL i zaznaczając konkurencję letnią, zimową lub obydwie (tel. i mail nieobowiązkowe).

 

Następnie zawodnicy organizacji po zarejestrowaniu się w systemie będą mogli sami on-line uzyskać licencje zawodnika PZŻ i wykupić ubezpieczenie OC (system połączy ich po nr PESEL z daną organizacją).

W przypadku niewyznaczenia administratora organizacji lub nieuzupełniania danych dot. zawodników osoby zainteresowane uzyskaniem licencji zawodnika PZŻ nie będą miały takiej możliwości.

Ponadto ankiety członkowskie za 2019 r., na podstawie których zostanie ustalony rozdzielnik mandatów na kolejną kadencję władz PZŻ tj. lata 2021-2025 będą składane za pośrednictwem systemu ebiuro.pya.org.pl poprzez uzupełnienie określonych danych w terminie do dn. 30 marca 2020 r. Będziemy o tym Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Mając na uwadze powyższe zwracamy się z uprzejmą prośbą:

  • do wszystkich podmiotów członkowskich PZŻ, które jeszcze nie wyznaczyły administratora organizacji o jego wyznaczenie,
  • do wszystkich podmiotów, które już wyznaczyły administratora o weryfikację i ewentualne uaktualnienie danych dot. zawodników oraz o weryfikację danych dot. organizacji i zgłoszenie ewentualnych nieprawidłowości.

 

Uprzejmie prosimy również o bieżące śledzenie informacji dot. wprowadzanych zmian i usprawnień w działaniach Polskiego Związku Żeglarskiego zamieszczanych na stronie internetowej PZŻ www.pya.org.pl.

 

Zaloguj

Pilski Okręgowy Związek Zeglarski
ul. Sikorskiego 41/6 64-980 Trzcianka tel. 604 603 174