Informacje
Na wieczną wachtę odszedł wieloletni Bosman Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno Antoni Łuczak
Z głębokim żalem zawiadamiamy iż dnia 4 września 2022r. Na wieczną wachtę odszedł wieloletni Bosman Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno Antoni Łuczak wszystkim znany jako kolega. Tolek działacz społeczny nie tylko Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno jak również Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Zasłużony Żeglarz Polskiego Związku Żeglarskiego, Zasłużony dla Żeglarstwa Lodowego. Niezastąpiony szkutnik, pod jego okiem wychowało się wiele pokoleń Rogozinskich żeglarzy. Żegluj wiecznie po spokojnych wodach. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 8 września o godzinie 12:00 na cmentarzu w Rogoźnie .
XII Sejmik Pilskiego OZŻ
Mając na uwadze obecną sytuację zdrowotną, przygotowujemy się do XII Sejmiku Pilskiego OZŻ. Stosowne pisma pocztą elektroniczną zostały wysłane na adresy zrzeszonych klubów.
Poniżej treść korespondencji. Prośba o sprawdzenie, czy do Waszego klubu/stowarzyszenia/fundacji dotarła niniejsza wiadomość.
Chodzież, dnia 02 grudnia 2021 r.
Szanowni Koledzy
Prezesi Klubów Żeglarskich
W dniu 02 grudnia 2021 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Podjęto decyzję o Zwołaniu Walnego Zgromadzenia członków Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego zwanego dalej Sejmikiem. Odbędzie się on 12 lutego 2021 r. Miejscem będzie podane w imiennych zaproszeniach do delegatów na XII Sejmik Pilskiego OZŻ. Uchwalono również sposób podziału mandatów na poszczególne Kluby. Jeden mandat przypada na 25 członków danego klubu. W korespondencji, którą otrzymaliście znajduje się załącznik na podstawie którego obliczono przypadającą na Wasz klub ilość delegatów.
Proszę więc o wybór delegatów w Klubach zgodnie z obowiązującym statutem Waszego stowarzyszenia, w ilości jak na załączniku. Jeżeli nikt nie będzie miał sprzeciwu, to proponuję formę korespondencji elektronicznej. Jest szybsza i bardziej oszczędna. Lista delegatów powinna zawierać Imię i Nazwisko oraz adres e-mail. Wyboru delegatów kluby powinny dokonać i zgłosić do Zarządu Pilskiego OZŻ do 31 stycznia 2021 r. Jeżeli delegat nie posiada poczty elektronicznej lub z innego powodu nie chce otrzymywać korespondencji elektronicznej, to proszę o podanie pełnego adresu zamieszkania. W razie pytań proszę o kontakt. Adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z żeglarskim pozdrowieniem
Andrzej Kotwicki
Konkurs fotograficzny "Żagle w Obiektywie 2021"
Z wielką przykrością i żalem zawiadamiamy
Z wielką przykrością i żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 czerwca 2021 r. wieczną żeglarską wachtę objął Mariusz Sawicki. Śp. Mariusz aktywnie działał w klubach żeglarskich nad wałeckim Jez. Zamkowym. Był członkiem już od 1972 r. sekcji żeglarskiej TKKF „Sokół” Wałcz, następnie LZS „Nitragina” Wałcz i KŻ „Romet” Wałcz. Był bardzo dobrym żeglarzem sportowym. Już w 1979 r. został Mistrzem Pilskiego OZŻ w trudnej klasie FINN w kategorii juniorów. W 1981 r. triumfował w klasie 470. W latach 1994 - 1997 był ponownie złotym medalistą żeglarskich Mistrzostw Pilskiego OZŻ w klasie FINN, już w kategorii seniora. Kilkakrotnie stawał na podium w regatach ujętych w kalendarzach sportowych Pilskiego OZŻ.
Należał do grupy założycieli powstałego w 1990 r. Armatorskiego Klubu Żeglarskiego’90 Wałcz. Wielokrotnie startował w licznych żeglarskich regatach na Jez. Bytyń Wielki zdobywając między innymi złoty medal w 1995 r. w Mistrzostwach Pilskiego OZŻ w klasie kabinowej „Spark”.
Jez. Bytyń Wielki stało się wkrótce dla śp. Mariusza szczególnie bliskie. W latach 2005-2010 do tego stopnia związał się z tym najpiękniejszym na Pojezierzu Wałeckim jeziorem, że podjął się prowadzenia wraz z żoną Teresą, też żeglarką, niemal całej ówczesnej bazy AKŻ’90 Wałcz w Nakielnie, w tym znanej i popularnej także dzisiaj „Tawerny pod Sielawą”.
Posiadał znakomitą wiedzę żeglarska oraz tak potrzebny w żeglarstwie sportowym zmysł taktyczny. Co charakterystyczne, nigdy nie eksponował swojej działalności i umiejętności organizatorskich.
Śp. Mariusz posiadał także uprawnienia Sternika Jachtowego.
Fundacja Eisenhowera i Akademia Żeglarska
W szeregach Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego witamy kolejne dwa podmioty. Są to Akademia Zeglarska z Wałcza oraz Fundacja Eisenhowera.
Z Fundacją Eisenhowera miałem okazję już kilkukrotnie współpracować osobiście. W sezonie 2018 po raz pierwszy nasze szlaki żeglarskie skrzyżowały się – żeglowaliśmy po Zalewie Szczecińskim. Pełniłem funkcję sternika na jednym z jachtów, którego załoga składała się z osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. Idea SPRAWNI NIEPEŁNOSPRAWNI ŻEGLARZE wpisała się w profil stowarzyszenia Bezpieczny Port (któremu prezesuję) i w sezonie 2019 żeglowaliśmy razem przez dwa tygodnie. Przez pokład jachtu, który prowadziłem, przewinęły się 3 załogi, z których dwie to członkowie stowarzyszenia Bezpieczny Port. W sezonie 2020 nie było nam łatwo ze względu na pandemię, ale i tak udało nam się wspólnie pożeglować oraz zorganizować Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne w Trzebieży, w których swój udział miał również Pilski OZŻ. Poniżej załączam prezentację przedstawiającą dotychczasowe działania Fundacji. Fundację znajdziecie na Facebooku (https://www.facebook.com/FundacjaEisenhowera) i Instagramie (https://www.instagram.com/fundacjaeisenhowera/). Zachęcamy też do odwiedzenia strony Fundacji: https://eisenhower.org.pl/
W najbliższym czasie postaramy się przedstawić Wałecka Akademia Żeglarska