Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2021 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30

Informacje

Z wielką przykrością i żalem zawiadamiamy

 

Clip.jpgZ wielką przykrością i żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 czerwca 2021 r. wieczną żeglarską wachtę objął Mariusz Sawicki. Śp. Mariusz aktywnie działał w klubach żeglarskich nad wałeckim Jez. Zamkowym. Był członkiem już od 1972 r. sekcji żeglarskiej TKKF „Sokół” Wałcz, następnie LZS „Nitragina” Wałcz i KŻ „Romet” Wałcz. Był bardzo dobrym żeglarzem sportowym. Już w 1979 r. został Mistrzem Pilskiego OZŻ w trudnej klasie FINN w kategorii juniorów. W 1981 r. triumfował w klasie 470. W latach 1994 - 1997 był ponownie złotym medalistą żeglarskich Mistrzostw Pilskiego OZŻ w klasie FINN, już w kategorii seniora. Kilkakrotnie stawał na podium w regatach ujętych w kalendarzach sportowych Pilskiego OZŻ.

Należał do grupy założycieli powstałego w 1990 r. Armatorskiego Klubu Żeglarskiego’90 Wałcz. Wielokrotnie startował w licznych żeglarskich regatach na Jez. Bytyń Wielki zdobywając między innymi złoty medal w 1995 r. w Mistrzostwach Pilskiego OZŻ w klasie kabinowej „Spark”.

Jez. Bytyń Wielki stało się wkrótce dla śp. Mariusza szczególnie bliskie. W latach 2005-2010 do tego stopnia związał się z tym najpiękniejszym na Pojezierzu Wałeckim jeziorem, że podjął się prowadzenia wraz z żoną Teresą, też żeglarką, niemal całej ówczesnej bazy AKŻ’90 Wałcz w Nakielnie, w tym znanej i popularnej także dzisiaj „Tawerny pod Sielawą”.

Posiadał znakomitą wiedzę żeglarska oraz tak potrzebny w żeglarstwie sportowym zmysł taktyczny. Co charakterystyczne, nigdy nie eksponował swojej działalności i umiejętności organizatorskich.

Śp. Mariusz posiadał także uprawnienia Sternika Jachtowego.

Czytaj więcej:  Z wielką przykrością i żalem zawiadamiamy

Ola objęła wieczną żeglarską wachtę, odpłynęła w najdłuższy rejs...

 

Ola objęła wieczną żeglarską wachtę, odpłynęła w najdłuższy rejs...

W dniu 25 listopada 2020 r. w wieku 66 lat zmarła Aleksandra Gościńska, serdeczna Koleżanka i wielka przyjaciółka braci żeglarskiej w Pn. Wielkopolsce i na Pojezierzu Wałeckim. Była cenionym i lubianym organizatorem żeglarstwa nie tylko w swojej rodzinnej Chodzieży.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Kol. Oli.

Śp. Kol. Aleksandra Gościńska od początku swojej żeglarskiej drogi związana była z Chodzieżą, z Klubem Żeglarskim „Opty”. Była wieloletnim członkiem Zarządu Klubu i nawet pełniła w latach 1996 -1997 funkcję jego Prezesa. W latach 2009–2019 aktywnie działała w Zarządzie Pilskiego OZŻ pełniąc funkcję Sekretarza Zarządu.

Dała się poznać jako doskonały organizator wielu okręgowych regat żeglarskich w Chodzieży oraz także regat rangi mistrzostw Pilskiego OZŻ przeprowadzanych m.in. na Jez. Bytyń Wlk. na Pojezierzu Wałeckim. Co charakterystyczne, nigdy nie eksponowała swojej działalności i umiejętności organizatorskich, była niezwykle skromna.

Jej pasją było żeglowanie na „rodzinnym” jachcie „Panta Rhei”. Wielokrotnie startowała w regatach żeglarskich na Jez. Bytyń Wlk. Uczestniczyła w wielu śródlądowych rejsach na „Panta Rhei”, także na wodach zagranicznych. Nie obce jej było żeglarstwo morskie. Żeglowała po Morzu Bałtyckim, po zalewach, na morzach Norwegii, Chorwacji, Grecji. Przez ponad 10 lat aktywnie włączała się do prac zapewniających sprawne funkcjonowanie przystani sezonowej Pilskiego OZŻ w Próchnówku nad Jez. Bytyń Wlk. Posiadała uprawnienie Sędziego PZŻ II kl. Poza sezonami żeglarskimi jej hobby były wędrówki po górach.

Za swoją działalność żeglarską śp. Kol. Aleksandra Gościńska była wielokrotnie wyróżniana, w tym prestiżową odznaką „Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego” oraz odznaką „Zasłużony Żeglarz Pilskiego OZŻ”.

Olu! Będziemy o Tobie pamiętać, bo przecież pamięć jest droższa od słów. Żegluj spokojnie na innych pozaziemskich szlakach, morzach, jeziorach...!

Cześć Twojej Pamięci Olu!

 

Ostatnie pożegnanie śp. Aleksandry Gościńskiej odbędzie się w sobotę5 grudnia 2020 r. o godz.13.oo na Cmentarzu Wielowyznaniowym w Chodzieży (przy ul. Wł. Jagiełły, obok Cmentarza Parafialnego – przed stacją BP)

 

.001 721d6002 22132

 

Fundacja Eisenhowera i Akademia Żeglarska

W szeregach Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego witamy kolejne dwa podmioty. Są to Akademia Zeglarska z Wałcza oraz Fundacja Eisenhowera. 

Z Fundacją Eisenhowera miałem okazję już kilkukrotnie współpracować osobiście. W sezonie 2018 po raz pierwszy nasze szlaki żeglarskie skrzyżowały się – żeglowaliśmy po Zalewie Szczecińskim. Pełniłem funkcję sternika na jednym z jachtów, którego załoga składała się z osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. Idea SPRAWNI NIEPEŁNOSPRAWNI ŻEGLARZE wpisała się w profil stowarzyszenia Bezpieczny Port (któremu prezesuję) i w sezonie 2019 żeglowaliśmy razem przez dwa tygodnie. Przez pokład jachtu, który prowadziłem, przewinęły się 3 załogi, z których dwie to członkowie stowarzyszenia Bezpieczny Port. W sezonie 2020 nie było nam łatwo ze względu na pandemię, ale i tak udało nam się wspólnie pożeglować oraz zorganizować Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne w Trzebieży, w których swój udział miał również Pilski OZŻ. Poniżej załączam prezentację przedstawiającą dotychczasowe działania Fundacji. Fundację znajdziecie na Facebooku (https://www.facebook.com/FundacjaEisenhowera) i Instagramie (https://www.instagram.com/fundacjaeisenhowera/). Zachęcamy też do odwiedzenia strony Fundacji: https://eisenhower.org.pl/

W najbliższym czasie postaramy się przedstawić Wałecka Akademia Żeglarska 

 1 resize 1c361

Czytaj więcej: Fundacja Eisenhowera i Akademia Żeglarska

UWAGA rusza: ebiuro.pya.org.pl

 

Poniżej informacja z PZŻ w sprawie uruchomionej nowej usługi - ebiuro. Wysłaliśmy do Waszych Prezesów, Komandorów poniższą informację, jednakże zainteresowanie jest kiepskie, a nowa usługa jest ciekawa. Co umożliwia dla użytkownika? Zakup licencji sportowej oraz ubezpieczenia już przez smartfona. Jedziesz na regaty nie masz licencji, brakuje ubezpieczenia? Zanim skończysz wypełniać zgłoszenie masz wszystko na swoim telefonie. Do końca przyszłego miesiąca ma zostać uruchomiona również ta usługa dla amatorów. Przewidywany koszt licencji amatorskiej - 10 zł na rok. Dodatkowo również możliwość wykupienia ubezpieczenia na regaty przez internet.

UWAGA !!! Zawodnicy startujący w imprezach akredytowanych przez PZŻ powinni posiadać wykupioną licencje zawodniczą.

Poniżej treść wiadomości rozesłanej do zarządu klubów.

------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

ewents 3ffb3

uprzejmie przypominamy, że mając na uwadze usprawnienie współpracy z członkami PZŻ stworzono elektroniczny system ebiuro.pya.org.pl, który pozwoli na ułatwienie komunikacji pomiędzy Polskim Związkiem Żeglarskim a podmiotami członkowskimi i interesantami.

Dla każdego podmiotu (klubu, stowarzyszenia, związku klasy itd.), który jest członkiem zwyczajnym lub wspierającym Polskiego Związku Żeglarskiego zostało utworzone w systemie „konto organizacji”. W celu zarządzania tym kontem niezbędne jest wyznaczenie administratora organizacji. Administratorem może być tylko jedna osoba, która powinna odznaczać się znajomością obsługi komputera i Internetu.

Wyznaczenie administratora odbywa się poprzez przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przez osobę upoważnioną do reprezentacji organizacji danych administratora (imię, nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, numer telefonu).

Wyznaczona na administratora osoba musi uprzednio zarejestrować się w systemie https://ebiuro.pya.org.pl/login/?next=/ by PZŻ mógł jej przypisać uprawnienia administratora danej organizacji.

Wyznaczenie administratora organizacji, który będzie odpowiedzialny za dodawanie i weryfikowanie listy członków i zawodników organizacji oraz uaktualnianie liczby członków organizacji jest szczególnie ważne ze względu na fakt, iż od dnia 1 stycznia 2020 r. zmieniły się zasady uzyskiwania licencji zawodnika PZŻ i składania ankiet członkowskich.

Wszystkie dotychczas wydane licencje zawodnika PZŻ (w formie kart plastikowych na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów lub w formie elektronicznej poprzez system ebiuro.pya.org.pl w 2019 r.) utraciły ważność z dniem 31 grudnia 2019 r.

Od dnia 1 stycznia 2020 r. wszystkie licencje zawodnika PZŻ będą wydawane poprzez system ebiuro.pya.org.pl w formie elektronicznej (plik pdf) na czas określony danego roku kalendarzowego.

W celu uzyskania licencji zawodnika PZŻ z przynależnością

Czytaj więcej:  UWAGA rusza: ebiuro.pya.org.pl

Zaloguj

windyty