Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Lipiec 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 27 1 2 3 4 5
week 28 6 7 8 9 10 11 12
week 29 13 14 15 16 17 18 19
week 30 20 21 22 23 24 25 26
week 31 27 28 29 30 31

Grecja 2017

Zima za pasem a żeglarze spod Pilskiego OZŻ nic sobie z tego nie robią. Trzy załogi kołysały się na słonecznych i ciepłych wodach morza Jońskiego. Piwerwsza załoga pod komendą Macieja Chodura w dniach 13-20.10.2017, drua załoga pod komendą Andrzeja Kotwickiego również w dniach 13-20.10.2017 oraz trzecia załoga, również pod komendą Andrzeja Kotwickiego żeglowała w dniach 20-27.10.2017. Rejsy zorganizowane były pod hasłem leniwej turystyki, a wzięły w nich udział osoby z Piły Wałcza, Trzcianki i okolic.

Pogoda jak na tą porę roku dopisałą wyśmienicie, odczuwalne warunki jak w gorące lipcowe lato w kraju. Temperatury w dzień do 30 C, noce ok 20C. W ciągu 2 tygodni jeden dzień deszczowy. Wiatrowo średnio - bez specjalnego szału, zresztą nie prowokowano Neptuna i rejsowano między wyspami a stałym lądem. Rejsy zaczynały się na Corfu dokąd przylecieliśmy z Poznania. Transfer z lotniska do portu i okrętowanie w piątek wieczorem. Rano formalności przyjęcia jachtów i w drogę. Procedury przebiegają tutaj zdecydowanie mniej skrupulatnie jak na chorwacji. Do tego stopnia że właściciel podał dokumenty i .... zapadł się pod ziemię ... z odbiorem podobnie... pytanie jak się pływało, czy były jakieś problemy i to wszystko ..... 

I właśnie a propo problemów ... taka uwaga, pływamy z mapą w ręku ponieważ oznaczeń na wodzie praktycznie nie ma ...

Trasa rejsu nie byłą zbyt ambitna i z Korfu przez Paxo Anty Paxo do Lefkady i powrót przez Murtors. Warte odwiedzenia na pewno są wyspy Paxos, port Gaios, niesamowicie malowniczo położony, Lefkada oraz Korfu. Do kapieli warto odwiedzić laguny na Anty Paxo Oraz Blue Lagun przy Murtors.

W subiektywnej ocenie, terminy rejsów udało się wybrać idealnie. pogodowo przedłużenie lata, oraz niewielki ruch jachtów - wszędzie były miejsca do parkowania !!!

Ceny za parkowanie - różnie. Poczynając od tego że nikt nie przyszedł po ceny 5 -10 euro. Prąd na kejach praktycznie wszędzie, woda za opłatą. I tu uwaga na locje. Wiele portów wygląda już inaczej niż opisuja to przestarzałe jachtowe locje. Coraz więcej pojawia się muringów zamiast kotwic, ale uwaga bo są wykonane z różnych lin i czasem są pływające, splątane.

Ogóln ie cenowo - jest drożej niż chorwacja. Warto dopłącić do bagażu i zaopatrzyć się zapasy. O ile podstawowa żywność cenowo jest znośna, a warzywa i owoce są naprawdę smaczne to płyny rozweselające już trochę bija po kieszeniach, Małe piwo w puszce od 1 euro, mocniejsze alkochole po 14 euro za butelczynę. Wino natomiast można dostać w cenie 10 euro za 5 litrów. Ceny posiłów startuja od 7 euro za sałatki gyrosy po 15- 20 euro za owoce morza. Biesiada iweczorna zaczyna się od skromnego 10 euro na osobę, ze smakiem ok 15-20, powyżej 20 ucztowanie i smakowanie lokalnych potraw niemalże do woli. Warto dzielić porcje, by poznać smaki róznych potraw.

 

no cóż, załogi odgrażają się że za rok powtarzamy ... dla mnie bomba!

 

Zaloguj

windyty