Pilski OZŻ

Oficjalna strona Pilskiego OZŻ zrzeszającego kluby z dawnego Pilskiego.

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Grudzień 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Pilski OZŻ

W kilku słowach o konwencie, który odbył się w Chodzieży 12.01.2023 r.

W kilku słowach o konwencie, który odbył się w Chodzieży 12.01.2023 r.

Na gościnnej przystani ChSS „Hals” w Chodzieży odbył się – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Zarządu Pilskiego OZŻ – Konwent Prezesów klubów jak również szefów innych podmiotów stowarzyszonych w Pilskim OZŻ.  W Konwencie wzięło udział 15 osób.   W pierwszej części przedstawiona została sytuacja finansową Okręgu, która jest na dzisiaj w dobrej kondycji. Pilski OZŻ zakończył 2022 r. taka jak poprzednie dodatnim wynikiem. Uczestnicy Konwentu otrzymali też informację że Kol. Jarosław Gawrysiak, jako wiceprezes do spraw morskich i szkoleniowych jest osobą upoważnioną do zgłaszania egzaminów do PZŻ na stopnie żeglarskie i instruktorskie. Podjęto też decyzję o wpisaniu do kalendarza na 2023 r. wstępnie trzech egzaminów na stopień żeglarza jachtowego. Terminy  tych egzaminów są jeszcze konsultowane. Zaproponowano ich przeprowadzenie na przełomie wiosny i lata 2023, następnie w lipcu w czasie trwania obozu żeglarskiego w Próchnówku nad Jez. Bytyń Wlk. oraz w terminie jesiennym, po sezonie regatowym. Omówiono również możliwości współpracy przy szkoleniu, szczególnie dzieci i młodzieży w formie np. wymiany prowadzących szkolenie w klubach co powinno  poprawić jakość szkolenia i wyeliminować „stare klubowe żeglarskie nawyki”. Uzgodniono też  że dla osób które szkolą się w klubach będzie możliwość doszkolenia w czasie obozów żeglarskich w Próchnówku łącznie z przeprowadzeniem egzaminu wewnętrznego na stopnie żeglarskie.

Wstępnie zaakceptowano też kalendarz regat który w swoim układzie nie odbiega od ubiegłorocznego. Jedyną nową ofertę do terminarza Pilskiego OZŻ zgłosił UKŻ Środa Wlkp. który wyraził chęć przeprowadzenia regat „u siebie”, w Środzie Wlkp. w klasach OPP, Europa i Cadet. Regaty te zostały wpisane do kalendarza Okręgowego.  Mistrzostwa Okręgu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i tutaj pewna interesująca nowość. Trzy chodzieskie kluby podjęły się wspólnej ich organizacji co może podnieść jakość Mistrzostw Okręgu. Kluby te na razie wstępnie rozważają także możliwość wspólne zorganizowanie regat rangi Mistrzostwa Polski.

Czytaj więcej: W kilku słowach o konwencie, który odbył się w Chodzieży 12.01.2023 r.

III KONWENT OKRĘGOWYCH ZWIĄZKÓW ŻEGLARSKICH I STOWARZYSZEŃ KLAS REGATOWYCH

pzz d3cd7SPRAWOZDANIE

II Konwent Okręgowych Związków Żeglarskich i Stowarzyszeń Klas Regatowych odbył się

1 marca 2020 r. w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym WALTER w Toruniu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele okręgowych związków żeglarskich i stowarzyszeń klas regatowych oraz
przedstawiciele władz PZŻ. Organizacja Konwentu została dofinansowana przez p. Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 W pierwszej części Konwentu Prezes PZŻ przedstawił podstawowe dane statystyczne nt. żeglarstwa w Polsce. Poinformował, że żeglarstwo jako sport i forma rekreacji oraz aktywnego wypoczynku rozwija się prężnie, o czym świadczą liczby posiadaczy patentów żeglarskich (220 tys.), uczestników regat i konkursów (540 tys.), wydanych licencji na organizację regat (3.000) i osób uprawiających żeglarstwo (prawie 10 mln).


Następnie Prezes Tomasz Chamera nawiązał do strategii rozwoju żeglarstwa realizowanej przez Związek w bieżącej kadencji. Poinformował, że misją Polskiego Związku Żeglarskiego jest organizacja wszelkich działań związanych z żeglarstwem powszechnym, wyczynowym i młodzieżowym celem zwiększenia jego popularności i stworzenia korzystnych warunków działania dla wszystkich uprawiających ten sport. Do jednych z podstawowych celów Związku niewątpliwie zaliczyć należy uzyskanie minimum 1 medalu w każdych kolejnych igrzyskach olimpijskich oraz regularne szkolenie zaplecza kadry narodowej. Jedne z najważniejszych działań Związku to także: zwiększenie liczby żeglarzy i zasięgu działalności również poprzez współpracę i rozwój okręgowych związków żeglarskich oraz stowarzyszeń klas regatowych oraz budowanie pozycji i wizerunku Związku jako nowoczesnej organizacji o europejskich standardach i ambicjach

Czytaj więcej: III KONWENT OKRĘGOWYCH ZWIĄZKÓW ŻEGLARSKICH I STOWARZYSZEŃ KLAS REGATOWYCH

Zaproszenie na XIII Sejmik

 

Zaproszenie na XIII Sejmik
Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego
W imieniu Zarządu Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego uprzejmie zapraszamy delegatów z klubów, stowarzyszeń, fundacji będących członkami Pilskiego OZŻ na XIII Zwyczajne Zgromadzenie Okręgowe (Sejmik) Pilskiego OZŻ, które odbędzie się 12 lutego 2022 r. ( sobota ) w sali zakładowej przedsiębiorstwa ZETPEZET w Pile, przy ulicy Młodych 30. Rozpoczęcie godz.10.00.
Stosowne wiadomości zostały przesłane drogą mailową do klubów członkowskich oraz na skrzynki mailowe zgłoszonych delegatów. Niestety nie wszyscy podali swoje adres. Prosimy o przypomnienie swoim delegatom o XIII sejmiku. Szczegóły znajdziecie na poczcie swoich klubów.
/ Andrzej Kotwicki /

 

Terminarz 2020

POZZ 7c217 fb160

P i l s k i    O k r ę g o w y    Z w i ą z e k    Ż e g l a r s k i

TERMINARZ  ŻEGLARSKI  NA  2020 r.

Terminarz regat okręgowych   

ODWOŁANE

Puchar polski w klasie Latający Holender,
Drzewoszewo jez. Bytyń Wielki

Klasa: FD
Organizator: Mistrzowie klasy FD z 2019 Paweł i Maciej Żebrowscy + AKŻ 90'

PRZENIESIONE

XIX Regaty Żeglarskie z okazji „Dnia Dziecka” o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPTYMIST,  
XVIII Memoriał im. Czesława Janusa,
XIII Regaty o Puchar Starosty Obornickiego  w   klasie CADET,
IX Regaty o Puchar Komandora Klubu w klasie OKD i Europa
jezioro Rogoźińskie w Rogoźnie

klasy: OPP, Cadet,  Europa, OKD
organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno

 

Czytaj więcej: Terminarz 2020

Zaloguj

Pilski Okręgowy Związek Zeglarski
ul. Sikorskiego 41/6 64-980 Trzcianka tel. 604 603 174