Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

Baza turystyczna

Baza noclegowa i żywieniowa nad jez.Wielki Bytyń
Uwaga : Korzystanie z noclegów w bazie zlokalizowanej nad Bytyniem możliwe jest wyłącznie po uprzedniej rezerwacji . Zwyczajowo ośrodki i kluby posiadające bazę noclegową zapewniają w pierwszej kolejności zakwaterowanie dla uczestników obozów, szkoleń, konsultacji regat i innych imprez organizowanych na Bytyniu przez kluby żeglarskie, Pilski OZŻ oraz WOPR.

 

Drzewoszewo - noclegi

 

 

Ośrodek Żeglarski Philips Lighting Piła w Drzewoszewie

tel. 606 319 664

Zakwaterowanie w domkach kempingowych typu "Brda" z węzłami sanitarnymi, TV-Sat.( ok. 50 miejsc ) pokoje gościnne w budynku Ośrodka (ok.8 miejsc) pole namiotowe i campingowe (ok.80 miejsc) kuchnia turystyczna, wiata stołówkowa , sanitariaty, kort tenisowy, wypożyczalnia sprzętu pływającego, bar-kawiarnia na terenie ośrodka, punkt dystrybucji zezwoleń na wędkowanie na Bytyniu. 
Na terenie ośrodka parking.

 

Baza Żeglarska Pilski OZŻ - KŻ Kliwer Piła w Drzewoszewie 

tel. 509 514 107 - gospodarz ośrodka
605 599 363 

Ok.60 miejsc w murowanych domkach noclegowych typu turystycznego, oddzielny sanitariat i umywalnia ,pole namiotowe na ok.40 miejsc, wiata szkoleniowa, plac apelowy, bosmanka, parking,kuchnia turystyczna. www.kliwer.pila.pl

 

TKŻ "Bryza "Ujście w Drzewoszewie 

( grzecznościowy Kol. Adam Wojnicki - Prezes TKŻ ,,Bryza,, Tracianka)

Miejsca noclegowe (8 miejsc) w pokojach klubowych na przystani, WC i toaleta w oddzielnym pomieszczeniu, wypożyczalnia sprzętu pływającego, informacja turystyczna. Wjazd na parking na przystani - tylko dla członków klubu.

 

Baza WOPR w Drzewoszewie 

tel.602 691 847 ( grzecznościowy Kol.Lech Pająk - Kierownik Drużyny WOPR w Drzewoszewie)

Zakwaterowanie w domkach kempingowych ( ok.10 miejsc) na stanicy WOPR, standard turystyczny bez zaplecza WC, sanitariaty wspólne, ambulatorium lekarskie, radiostacja.
Baza dyżurnych ratowników wodnych oraz ratowniczych łodzi motorowych.

Drzewoszewo - żywienie 

Bar - Kazimierz Chabowski

 

Próchnówko

 

Stanica KH ZHP Piła w Prochnówku 

tel.( 0 prefix 67)212 49 67(biuro KH ZHP) Na stanicy KH ZHP Piła w Próchnówku możliwe jest zakwaterowanie w namiotach ok.230 uczestników wyłącznie w zorganizowanych formach wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. Stanica dysponuje stołówką, ambulatorium i zapleczem sanitarnym. Nad jeziorem kąpielisko. Możliwość korzystania ze sprzętu pływającego będącego w dyspozycji Pilskiego OZŻ i stacjonowanego na przystani w Próchnówku.

Przystań POZŻ w Próchnówku 

Na przystani 6 miejsc noclegowych w bazie kontenerowej dla kadry instruktorskiej i obsługi technicznej obozów, biwaków i innych przedsięwzięć żeglarskich organizowanych wspólnie przez KH ZHP w Pile i Pilski OZŻ w ramach wieloletniej umowy o współpracy. Wyżywienie w stołówce na stanicy Próchnówko. Na przystani brak zaplecza WC. Zakwaterowanie uczestników obozów, biwaków i innych przedsięwzięć pod namiotami w wydzielonym podobozie żeglarskim na stanicy( w sosnowym lesie ok. 50 m. od przystani).Na przystani bosmanka, sala szkoleniowa, magazynek bosmański, 5 pomostów łącznie z kąpieliskowym, plac apelowy, radiostacja WOPR. Dla posiadających uprawnienia żeglarskie możliwość wypożyczenia jachtów typu ,,Polaris ,, i ,,Orion ,,.Obowiązuje zakaz wjazdu samochodami na teren przystani (teren rezerwatu Wielki Bytyń). W bosmanacie punkt informacji turystycznej.

Nakielno - zakwaterowanie i wyżywienie

 

Przystań Armatorskiego Klubu Żeglarskiego ' 90 Walcz w Nakielnie

Bożena Kruczyńska 
tel:697 966 594

Klub dysponuje bazą ok.60 miejsc noclegowych w pawilonach w pokojach o standardzie turystycznym. Toalety i WC w oddzielnym pomieszczeniu. Pole namiotowe i kempingowe dla ok. 60 osób. Na miejscu bar-stołówka ,,Sielawa,,. Plac rekreacyjno-grillowy. Parking nie strzeżony. Na przystani bosmanat, plac apelowy, radiostacja WOPR, 
punkt informacji turystycznej, nie strzeżone kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Agroturystyka - Nakielno

Aktualnie w Nakielnie nie ma klasycznej bazy agroturystycznej ale można skorzystać z zakwaterowania w domu Pana Tadeusza Głowackiego ( Nakielno 23 , 78-600 Walcz). Do dyspozycji pokój z kuchnią i łazienką. Oddzielne wejście. Możliwość zakwaterowania 4 osób. Niestety brak telefonu. Rezerwacja korespondencyjnie. Dom położony w środku wsi Nakielno. Do sklepu ok.30 m. Do Zat. Nakielskiej (jez. Bytyń Wlk.) ścieżką przez były stary park podworski ok.250 m.

 

Próchnowo

Agroturystyka - Pokoje gościnne

Tel: 067 10 16 345 lub kom. 504 725 394 ( Pani Maria Babula , Próchnowo 20,78-650 Mirosławiec) Pokoje w budynku po byłej szkole .Ok.70m. do dzikiej plaży nad Zat. Drzewoszewską nad Bytyniem. Budynek położony przy drodze z Piecnika, na wysokiej skarpie. Do sklepu ok. 100m. Do dyspozycji gości 3 pokoje (ogółem 11 miejsc).Przy domu Pani Marii ogródek. Zwierzęta domowe gości mile widziane.

/ARmator/