telekonferencja PZŻ

pzzLogo 73954Z inicjatywy Tomasza Chamery, prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego odbyła się dzisiaj telekonferencja z udziałem przedstawicieli Okręgowych Związków Żeglarskich. Podczas telekonferencji omówione zostały zmiany w polskim żeglarstwie wdrożone w obliczu wprowadzonych przez instytucje państwowe procedur oraz różne możliwości odnalezienia się i wzajemnej pomocy w kryzysie spowodowanym wybuchem pandemii koronawirusa. 

/ .............. /

PZŻ reagując na obecną sytuację, wprowadził szereg zmian w codziennej pracy,m.inpoprzez zachęcanie żeglarzy i trenerów do dbania o formę fizyczną w warunkach domowych. Wdrożony został też program szkoleń on-line dla zawodników Kadry Narodowej PZŻ. Uruchomiony został m.in. profil do prowadzenia webinarów, z którego korzystają nie tylko pracownicy biura, ale też trenerzy kadr, prowadząc wykłady dla zawodników na różnych etapach rozwoju żeglarskiego. 

/ ........... /

 

Na pytania odnośnie szkoleń na stopnie żeglarskie i instruktorskie odpowiedziała wiceprezes PZŻ ds. szkolenia Katarzyna Domańska. 

- Podążamy za wytycznymi rządowymi i apeluję o powstrzymanie się od organizacji szkoleń. Obecnie nie planujemy nowych szkoleń i egzaminów, czekamy na poprawę sytuacji epidemiologicznej i oficjalne rozporządzenie rządu. Zgłoszone wcześniej i rozpoczęte szkolenia są aktualne, zmieniamy natomiast terminy zakończenia, a co za tym idzie, egzaminy też zostaną przeprowadzone później. Zachęcam też do prowadzenia szkoleń online – mówi Katarzyna Domańska.

/ ............. /

 

Całość materiału dostepna na stronie PZŻ:  https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/razem-mozemy-wiecej---telekonferencja-z-przedstawicielami-ozz