Informacje
Wałecka Akademia Żeglarska LIFE on SAILS
Na pokładzie Pilskiego OZŻ witamy drugi podmiot działający na rzecz żeglarstwa.
Wałecka Akademia Żeglarska LIFE on SAILS
Informacja - zaproszenie z PZŻ
7.03.2021
10.00-10.30 Otwarcie spotkania T. Chamera – prezes PZŻ, K. Domańska wiceprezes PZŻ
10.30-11.00 Podsumowanie sezonu nawigacyjnego 2020 i statystyka kursów i egzaminów instruktorskich – K. Domańska
11.30-12.00 Trójkąt kompetencji w szkoleniu - K. Domańska
12.00-12.30 Sprawozdanie z konsultacji społecznych dotyczących kwalifikacji rynkowych - R. Błacha
12.30-13.30 Szkolenie instruktorskie, operacje ruchowe - W. Petryński
13.30-14.00 Metodyka szkolenia instruktorskiego
14.00 Pytania uczestników
Komunikat.
UWAGA UWAGA!
W sezonie 2020 na terenie bazy w Drzewoszewie
NIE BĘDZIE FUNKCJONOWAĆ ośrodek popularnie zwany Philipsem!!!
(obecnie Signify).
Również nie odnbędą się regaty organizowane cyklicznie przez ten ośrodek.
Informacje o możliwości uprawiania żeglarstwa
Szanowni Państwo,
w imieniu Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego p. Tomasza Chamery uprzejmie informuję, że w dniu jutrzejszym wtorek 19 maja br. o godz. 13:00 na kanale YouTube Polskiego Związku Żeglarskiego odbędzie się transmisja live, podczas której Prezes PZŻ Tomasz Chamera, Wiceprezes PZŻ ds. szkolenia Katarzyna Domańska oraz prawnik PZŻ Maksymilian Paśko omówią aktualną sytuację prawną dotyczącą możliwości uprawiania żeglarstwa oraz szkoleń i egzaminów żeglarskich.
Poniżej przesyłamy link do jutrzejszej transmisji live z prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród swoich członków i innych osób zainteresowanych tematem.
Rusza III etap odmrażania polskiego sportu.
Rusza III etap odmrażania polskiego sportu.
Od 18 maja będą udostępnione sale i hale sportowe. W przypadku infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych – na danej jednostce będzie mogło przebywać tyle osób, ile wynosi dopuszczalna liczba (zgodna z dokumentacją konkretnej jednostki pływającej). Wciąż obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz obowiązek zakrywania nosa i ust przebywających w marinach, przystaniach, torach, wyciągach itd.
Ministerstwo Sportu, w porozumieniu z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz Polskimi Związkami Sportowymi, pracuje nad powrotem kolejnych grup sportowców do treningów i przygotowań do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio. W najbliższym czasie żeglarze będą mogli korzystać z Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk, będzie też otwarty Akademicki Związek Sportowy Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Gdańsk – Górki Zachodnie.
Szczegóły tutaj:
telekonferencja PZŻ
Z inicjatywy Tomasza Chamery, prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego odbyła się dzisiaj telekonferencja z udziałem przedstawicieli Okręgowych Związków Żeglarskich. Podczas telekonferencji omówione zostały zmiany w polskim żeglarstwie wdrożone w obliczu wprowadzonych przez instytucje państwowe procedur oraz różne możliwości odnalezienia się i wzajemnej pomocy w kryzysie spowodowanym wybuchem pandemii koronawirusa.
/ .............. /
PZŻ reagując na obecną sytuację, wprowadził szereg zmian w codziennej pracy,m.inpoprzez zachęcanie żeglarzy i trenerów do dbania o formę fizyczną w warunkach domowych. Wdrożony został też program szkoleń on-line dla zawodników Kadry Narodowej PZŻ. Uruchomiony został m.in. profil do prowadzenia webinarów, z którego korzystają nie tylko pracownicy biura, ale też trenerzy kadr, prowadząc wykłady dla zawodników na różnych etapach rozwoju żeglarskiego.
/ ........... /
Na pytania odnośnie szkoleń na stopnie żeglarskie i instruktorskie odpowiedziała wiceprezes PZŻ ds. szkolenia Katarzyna Domańska.
- Podążamy za wytycznymi rządowymi i apeluję o powstrzymanie się od organizacji szkoleń. Obecnie nie planujemy nowych szkoleń i egzaminów, czekamy na poprawę sytuacji epidemiologicznej i oficjalne rozporządzenie rządu. Zgłoszone wcześniej i rozpoczęte szkolenia są aktualne, zmieniamy natomiast terminy zakończenia, a co za tym idzie, egzaminy też zostaną przeprowadzone później. Zachęcam też do prowadzenia szkoleń online – mówi Katarzyna Domańska.
/ ............. /
Całość materiału dostepna na stronie PZŻ: https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/razem-mozemy-wiecej---telekonferencja-z-przedstawicielami-ozz
STANOWISKO PZŻ DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI ŻEGLUGI
W nawiązaniu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku i jego wpływu na możliwości żeglugi informujemy, co następuje:
Przede wszystkim, w dalszym ciągu całkowicie zakazane jest prowadzenie działalności przez przystanie jachtowe, mariny i kluby sportowe. Dotyczy to nie tylko prowadzenia działalności gospodarczej, ale wszelkiej działalności związanej z bieżącym funkcjonowaniem operacyjnym. Legalna żegluga zgodna z obowiązującym rozporządzeniem jest zatem możliwa tylko i wyłącznie wtedy, gdy do akwenu mamy dostęp z plaży lub wolnostojącego slipu i tylko przy założeniu, że ma ona charakter rekreacyjny. Żegluga o charakterze sportowym, czyli regaty oraz zorganizowane treningi nadal niestety są zabronione. Jednocześnie przypominamy, że do 1 czerwca 2020 roku, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu, PZŻ zawiesił wszystkie szkoleniowe akcje krajowe i zagraniczne dla kadry seniorów i juniorów.
/ ....... /
Cały materiał dostepny na stonie PZŻ: https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/stanowisko-pzz-dotyczace-mozliwosci-zeglugi?fbclid=IwAR2Yy18VyF0LixbgLb06qYjnHmAdUDOYs-aZWWb0Mh2-Q0uOE0vvBHcS8L8
Aktualizacja kalendarza 2019
Aktualizacja kalenarza 2019, wprowadzona zmiana jak niżej (dotyczy festiwalu 2 jezior) :
13.07. | III Festiwal Dwóch Jezior w Wałczu – jezioro Zamkowe klasy: OPP, Cadet i Laser Pico organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz Miasto Wałcz |
14.07. | III Festiwal Dwóch Jezior w Wałczu – jezioro Zamkowe klasy: O’pen Skiff - Pucharu Polski 2019 z współczynnikiem 1,5 organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz Miasto Wałcz |
Ruszyły zapisy na tegoroczny obóz żeglarski w Próchnówku nad jez. Bytyń Wielki.
Ruszyły zapisy na tegoroczny obóz żeglarski w Próchnówku nad jez. Bytyń Wielki. Zapraszamy młodzież w wieku 11-18 lat na niezapomnianą przygodę pod żaglami. Uczestnicy (od 14 r.ż.) mogą wziąć udział w szkoleniu na patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie:
http://www.ferajna.pl/
Kol. Krzysztof w konkursie fotograficznym w National Geographic !!!
Zdjęcie naszego klubowego kolegi Krzysztofa Cierpisza, które przedstawia piękny port Nakielno, przystań żeglarską AKŻ90, bierze udział w konkursie. Jeśli przypadło Wam do gustu to zachęcamy do kliknięcia w link i oddania głosu
Link do oddania głosu poniżej. Nie trzeba podawać nr tel ani maila, tylko klik!!! Głosujcie to tylo chwila dla Was !!!
http://konkurs.natgeotv.com/photos/show/pid/1334
To ta fota !!!
W Micro Racer II miejsce dla załogi z Wągrowca.
29-07-2018 zakończyły się Mietrzostwa Polski Volvo Auto Bruno International Polish Micro Championships Szczecin 2018.
Nasza załoga z Wągrowca pływająca pod marką Bakomy na podium. Z regat na regaty załoga osiąga coraz lepsze wyniki.
Mistrzem Polski został Piotr Tarnacki z Grzegorzem Banaszczykiem i Bartkiem Makałą drugie miejsce zajął Maciej Twarowski z Mirosławem Zającem i Romanem Walczakiem, trzecie Rafał Sawicki z Joanną Mariańską i Krzysztofem Mariańskim.
W dywizji Racer pierwsze miejsce zajął Bartosz Piotrowski z Adamem Szymborskim i Pawłem Różyckim, drugie Janusz Olszewski z Sławomirem Rhode i Majką Grodzką, trzecie Maciej Grodzki z Jarosławem Krawczakiem i Robertem Myczko
Informacja ze strony, zdjęcie z FB https://www.facebook.com/MicroClass.Poland/
"Nowy Świat" nowa płyta już w sprzedaży
Już w sprzedaży wysyłkowej nowiutka płyta "Majtków Bosmana".
VOLVO GDYNIA SAILING DAYS
Załoga Sławka na pudle w regatach Gdyńskich.
Dywizja Racer
Pierwsze miejsce Janusz Olszewski z Sławomirem Rohde i Mikołajem Chodubskim,
drugie Bartosz Piotrowski z Adamem Szymborskim i Pawłem Różyckim,
trzecie Maciej Grodzki z Jarosławem Krawczakiem i Majką Grodzką.
Inicjatywa „pro memoriam”
Inicjatywa „pro memoriam”
Zarządu Armatorskiego Klubu Żeglarskiego ’90 Wałcz
Trochę z opóźnieniem, za co przepraszamy, publikujemy informację o już zrealizowanej inicjatywie upamiętnienia naszych Koleżanek i Kolegów, których pod żaglem nie spotkamy a związanych przez wiele lat z żeglowaniem i organizowaniem żeglarstwa na Jez. Bytyń Wielki. Był to wspaniały pomysł członka Zarządu AKŻ’90 Kol. Jurka Żebrowskiego, zaakceptowany przez Zarząd AKŻ”90 oraz aprobowany przez Pilski OZŻ. Tą inicjatywą było uroczyste odsłonięcie w dniu 23.06.2018 r., podczas otwarcia regat o „Puchar AKŻ’90 Wałcz”, przed wejściem na przystań klubową w Nakielnie, pamiątkowej kotwicy w otoczeniu bezimiennych głazów. Jedyny napis to znana wszystkim nie tylko żeglarska maksyma: „Navigare nesesse est, vivere non est necesse”
Należy przypomnieć, że w ubiegłym roku minęło 55 lat od początków zorganizowanego żeglowania po najpiękniejszym na Pojezierzu Wałeckim, Jeziorze Wielki Bytyń. Już ponad 40 lat, pod auspicjami klubów żeglarskich stowarzyszonych w Pilskim OZŻ, na naszym „pilskim i wałeckim morzu” odbywają się liczne, nie tylko lokalne imprezy żeglarskie i szkolenia na uprawnienia żeglarskie. Powstały ośrodki żeglarskie w Drzewoszewie i Nakielnie. W tym roku swój piękny jubileusz 30 lat działania obchodzi baza szkolenia żeglarskiego dla dzieci i młodzieży w Próchnówku nad bytyńską Szarzawą.
Żagle na trwałe wpisały się w piękny krajobraz Jez. Wielki Bytyń. Organizowane regaty i inne żeglarskie inicjatywy znajdowały zawsze uznanie nie tylko wśród braci żeglarskiej Pojezierza Wałeckiego i Północnej Wielkopolski. To właśnie dzięki aktywności wielu naszych koleżanek i kolegów Wlk. Bytyń stał się rozpoznawalną żeglarską marką nie tylko w Polsce.
Z wielkim smutkiem coraz częściej zauważamy, że czas nieubłaganie płynie. Nagle brakuje nam kogoś na keji, na pokładzie w tawernie. Kogoś, dzięki któremu żagle na Bytyniu dzisiaj stały się normalnością. Wielu naszych przyjaciół spod żagla wybrało najdłuższy rejs, wieczną wachtę.
Czy tak na prawdę możemy o nich zapomnieć? Z pewnością nie. Łączy nas żeglarska więź, etyka wodniacka nie pozwala zapomnieć o osobach związanych z tworzeniem warunków do rozwijania na Bytyniu żeglarstwa w różnych formach.
W Nakielnie powstało miejsce szczególne. Miejsce zadumy i refleksji także dla następnych żeglarskich pokoleń.
Niech miejsce to będzie naszym hołdem dla wiecznej pamięci bytyńskich żeglarzy, którzy już żeglują w innym ponad ziemskim wymiarze, odeszli na wieczną wachtę. Pamięć o nich wśród nas niech trwa.
W załączeniu smutna lista tych, których już nie ma wśród bytyńskiej żeglarskiej braci. (kliknij >czytaj więcej )
(KH Pilskiego OZŻ/AR)